Yılın En başarılı Dernek Başkanı ödülü verilecektir..

Yılın En başarılı Dernek Başkanı ödülü verilecektir..
Memleketimize fayda sağlayacak projeleri teşvik etmek ve başarılı çalışmaların örnek olmasını sağlamak amacıyla vereceğimiz medya ödülleri en başarılı Dernek Başkanı seçmemizde yardımcı olacaktır.
Tek bir kategori de yapacağımız değerlendirme Şebinkarahisar nüfusunun artması ile birlikte gelecek yatırımlarında kaynağını oluşturmada fayda getirecektir.
Geçmiş yıllara baktığımızda Giresun ilçeleri ile birlikte nüfus artışı  % 1 olmuş, 2016 yılında nüfus artırma çalışmaları ile birlikte Giresun ve ilçeleri genelinde 444.467 nüfus ile % 4 bir artış olmuştur.2016 yılı sonunda geçmiş yıllara göre Şebinkarahisar’da artış oranı % 4.77 olmuştur.
Giresun 2017 nüfusu, 2017 yılı sonu tahmini verilere göre 447.924 olması ön görülmektedir
Bu nüfus verisi, eski yıllardaki nüfus artış hızlarına göre tahmini hesaplanmıştır. Giresun 2017 resmi nüfus bilgileri 2018 yılının başında açıklanacaktır.
İstanbul ve diğer illerdeki sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları ile bu sayı bir veya 2 puan artacağı hesaplanmakta olup, başarılı çalışan yerel idareciler ile Dernek Başkanları ilçe düzeyinde rakamlara yukarılara çıkarmak için uğraşacaktır. Buda biraz zor gözüküyor. Şebinkarahisar nüfus oranının % 5 oranında artması bekleniyor, eğer % 10 gibi bir rakam olursa 1.100 kişi yeni nüfusa kayıtlı olarak memlekete iller Bankasında alınacak bütçeye katkı sağlarlar.
 Toplumsal çalışmalar ekip çalışmasını gerektirir, kısa bir zaman kalmasına rağmen Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı’nın çağrısı ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği organizasyonu ile yapılan Dernek Başkanları toplantısında alınan karar gereği her aile başına bir kişinin vekalet vereceği bir nüfus çalışmasında bütün masraflar dernek karşılayacak olup, otobüsler ile gideceklerin de gidiş geliş, barınma, ikram malzemeleri de dernek tarafından karşılanacaktır.
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, 2017 yılı sonu nüfus artışının derneklerin ve hemşerilerinin destekleri ile ilçe nüfusunun 15.000 civarında olduğunu tahmin etmekte ve derneklere güvenmektedir
BURS ALAN ÖĞRENCİLER NÜFUSA KAYIT OLSUN
Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği her yıl 250 öğrenciye yakın eğitim bursu vermektedir. Burs alan öğrenciler Şebinkarahisar nüfusuna bir aylığına kayıt yapılarak bu nüfus artışından ve bütçe artışından faydalanmış olurlar. Bu vesile ile genel bütçeden gelecek paydan da eğitim ve öğretim dönemi için biraz daha bütçelerine de katkı sağlamış olurlar.
Geçmiş yıllarda burs alan öğrencilerde ahde vefa göstererek bir aylığına nüfuslarını Şebinkarahisar’a aldırarak bu seferberliğe katkı sağlamış olurlar.
MEDYA ÖDÜLLERİ
Şebinkarahisar Medyası olarak takip edeceğiz bu çalışmalarda en fazla nüfus artış çalışmasını yapan derneği ‘’yılın en başarılı derneği ve Dernek Başkanı’’ olarak ilan edeceğiz ve sürpriz medya ödüllerimizi vereceğiz. İlk üç dereceye giren Derneklere de ödüllerimiz olacaktır. 62 köy/mahalle derneğinden Aktif olarak çalışan 30 Dernek bu nüfus çalışmasında canı gönülden katkı sağlarlarsa Şebinkarahisar ilçe nüfusu 20.000 seviyesine ulaşır. Bu sayı finans kaynağı olarak ilçemize geri döner ve daha çok hizmet alınır.


Etiketler : Yılın En başarılı Dernek Başkanı ödülü verilecektir..

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.