Şebinkarahisar AK Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar güven tazeledi

Şebinkarahisar AK Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar güven tazeledi
Şebinkarahisar AK Parti ilçe kongresi Turkuaz tesislerinde Ak Parti Millet Vekili Cemal Öztürk , Sabri Öztürk, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Ak Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu , meclis üyeleri ile partililerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi..
Tek liste halinde yapılan oylama sonucunda yeni dönem için AK Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar, tekrar güven tazeledi.
AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi;
Sayın, İl Başkanım, Milletvekillerim,  Değerli Yol arkadaşlarım
‘’3 yıl önce yine böyle bir kasım ayında, siyasi büyüklerimizin teveccühleri ve siz değerli delegelerimizin destekleriyle ilçe başkanı seçildim. 3 yıl boyunca liderimizin çizdiği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmemiz için bütün teşkilatlarımızla, Belediye ve İl genel Meclis yönetimimizle, var gücümüzle çalıştık. Her biri kendi döneminin şartlarında birbirinden önemli,  2 genel seçim, birde anayasa değişikliği halk oylaması geçirdik.
Başta Cumhurbaşkanımız Genel başkanımız olmak üzere, bizlere güvenerek bu kutlu hareketin bayrağını, bizlere teslim eden büyüklerimize mahcup olmamak adına, gece gündüz çalıştık. Her 3 seçimde de ilçe teşkilatımız, kadın ve gençlik kollarımızla, Belediye Başkanımızla, Meclis Üyelerimizle  birlikte, köy köy, mahalle mahalle dolaştık,  bu seçimlerde herkesin kapısını çaldık.
Hamd olsun, girdiğimiz 3 seçimdede oylarımızı 6-7 puan artırarak, yönetime geldiğimizde %62 ile aldığımız oy oranımızı, son anayasa değişikliğinde %78 lere kadar çıkardık.Giresun ilinde, anayasa değişikliği halk oylamasında oyunu bir önceki seçime göre en fazla artıran teşkilat olduk.
Aktif olmayan mahalle ve köy başkanlarımızı atayarak, hepsiyle iletişim halinde olduk. Tüm teşkilatlarımızın gayretli çalışmaları ile üye sayımızı göreve geldiğimiz günden bugüne   % 250 artırarak 1050 den 2900 e çıkardık.
Belediye Başkanımızla birlikte, ilçemizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda gelişen, yatırım ve hizmetler için bir ayağımız sürekli Ankara’da oldu. Tüm partililerimizin ve ilçe halkımızın taleplerini adım adım takip ettik, ilgili yerlere ilettik.
İlçemize Ak Parti Yıllarında yapılan hükümet yatırımlarını az sonra  hep birlikte izleyeceğiz. Hangi başlığa bakarsanız bakın, Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, restorasyonlarda, çevre ormanda, köydes’te ilçemizin cumhuriyet tarihi boyunca alamadığı hizmetler, hamdolsun AK Parti hükümetlerine nasip olmuş. Sadece şuanda yatırımı devam eden  ve ihale edilmiş yatırımlarım tutarı yaklaşık 400 Milyon TL,yani  eski parayla 400 trilyon civarında.
Bu yatırımların ilçemize kazandırılmasında, şüphesiz en büyük desteği sağlayan başta Milli Savunma Bakanımız Sn.Nurettin CANİKLİ’ye, Milletvekillerimiz Sn.Cemal ÖZTÜRK ve Sn.Sabri ÖZTÜRK’e, Önceki dönem İlçe Başkanlarımıza ve yönetimlerine, Belediye Başkanımız Şahin YILANCI’ya, ve Teşkilatlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.
En büyük Teşekkürde, partimize her seçimde güvenini desteğini artıran Şebinkarahisar halkınadır.
 15 Temmuzda başta sayın cumhurbaşkanımızı, hükümetimizi ve partimizi hedef alan bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Hamd olsun yine cumhurbaşkanımızın  feraseti ve öngörüsü, başbakanımız ve devlet büyüklerimizin kararlı duruşları ve Türk milletinin kahramanlığı ile bu hain girişim püskürtüldü.
İlçemizde de  darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren teşkilatımızda, ardından da  meydanlarda biriken ilçe halkımız,  29 gün o meydanları hiç terk etmedi. Ben partililerimize ve tüm ilçe halkımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.
Sayın, İl Başkanım, Milletvekillerim,  Değerli Yol arkadaşlarım
Bu bayrağı büyük bir onurla, gururla 3 yıl boyunca taşımaya gayret ettim. Partimizi, davamızı her şeyin üzerinde gördüm. Partimin bir neferi, bir hizmetkârı olarak, tek bir amacım oldu, oda bu emaneti bir adım daha ileri taşıyabilmek.
Bu 3 yılın sonunda, yine siyasi büyüklerimizin teveccühleri, genel merkezimizin talimatları doğrultusunda,  sizlerin karşısına yeni dönem için tekrar ilçe başkan adayı olarak çıkmış bulunuyorum. Bugün inşallah  siz değerli delegelerimizin  vereceği destekle, bu kutlu görevi bir kez daha ekibimle birlikte omuzlayacağım.
Malumunuz, partimiz, Genel Başkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN’ın öncülüğünde, yeni bir dönüşüm ve yenilenme süreci yaşıyor..Bizde bu istikamette, 20 den 15 e düşen yönetim kurulumuzda,  yaklaşık %50 oranında bir değişiklik yapma, yenilenme gereği duyduk.Yönetimde görev almayan, bundan sonrada hep birlikte yol yürüyeceğimiz her bir arkadaşıma, ayrı ayrı teşekkür ediyor,  şükranlarımı sunuyorum.
2019 yılında gerçekleşecek, sırasıyla mahalli idareler, parlamento ve başkanlık seçimlerinin; ülkemiz, milletimiz ve tüm mazlum coğrafyalar  için bir dönüm noktası olduğunu çok iyi biliyoruz.. O yüzden, 2019 seçimlerini  yürütecek mevcut tüm teşkilatlarımızı, Belediye Başkanımızı, belediye ve il genel meclis üyelerimizi,  kadın, gençlik kollarımızı ve bütün üyelerimizi çok zor süreçler beklemekte, çok büyük sorumluluklar düşmektedir.
Bu bilinçle ; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın her fırsatta dile getirdiği gibi, 2019 yılında seçimlerinde zafer kazanmak istiyorsak, şimdiden büyük gayret sarf etmek zorundayız. Bugünden tezi yok, bir çalışıyorsak bin çalışmamız lazım. 
AK Parti, davasına ve liderine sonuna kadar bağlı, bir partidir. Birilerinin, ellerini ovuşturarak beklediği küskünlük, kırgınlık, kamplaşma ve ayrılıklar asla yaşanmaz, varsa da gider gönlü alınır, barışılır.
Gece gündüz demeden ülkesi ve milleti için çalışan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a yakışır bir şekilde, bizimde gece gündüz demeden çalışmamız gerekmektedir. Bu davaya inanan insanlar olarak var gücümüzle, milletimiz ve partimiz için çalışmalıyız. Çünkü bu dava, milletin davasıdır. Çünkü AK Parti ile Türkiye’nin kaderi aynıdır.
Ben bu duygu ve düşüncelerle, bugün gerçekleştireceğimiz kongremizin, ilçemiz ve teşkilatımız için bir kez daha hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum..Katılımları ile kongremizi onurlandıran İl Başkanım Sn.Aytekin Şenlikoğluna, Milletvekillerimiz Sn.Sabri ÖZTÜRK ve Sn.Cemal ÖZTÜRK’e, İstanbuldan, Giresundan ve  ilçelerimizden gelerek bizleri onurlandıran  kıymetli misafirlerimize, bu salonu dolduran tüm partililerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyor, Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum’ ’dedi.
 
YÖNETİM KURULU VE DELEGE LİSTESİ


Etiketler : Şebinkarahisar AK Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar güven tazeledi

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.