NEJAT OKUYOR, ABELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURU YAPTI

NEJAT OKUYOR, ABELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURU YAPTI

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi aday adaylığı süreci hızlandı, isimler netleşmeye başladı.

AK Parti Şebinkarahisar ilçe Başkanlığı yapan Nejat Okuyor, görevinden istifa ederek Şebinkarahisar Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylığı müracaatını yapan isim oldu.

Nejat Okuyor eşi ve oğlu ile birlikte AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanlığına giderek Belediye Başkanlığı için aday adaylığı resmi başvurusunu yaptı.

Aday Adaylık başvurusu yapan Nejat Okuyor 'ı birlikte görev yaptığı teşkilat mensupları ile Rahmetli Belediye Başkanı Şahin Yılancı 'nın babası Dursun Yılancı' da yalnız bırakmadı

Nejat Okuyor,AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Fatih Karakurt 'a başvuru evraklarını teslim ederek ilk Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Nejat Okuyor basın bildirisi ile gazetemize yaptığı açıklamada; " 2009-2023 yılları arasında AK Parti teşkilat görevini her kademede başarı ile sürdürdüm, memleketim Şebinkarahisar 'a kalkınma yönünde daha iyi hizmet etmek için 2024 yerel seçimleri için aday adayı olduğunu söyleyerek birlik beraberlik mesajı verdi.”

"Bugün yaptığımız resmi başvuruyla aday adayı olarak ilk adımını attığımız bu sürecin şahsıma, partimize ve şehrimize hayırlı olması yüce rabbimden niyaz ediyor, hepinizi ayrı ayrı sevgi, saygı, muhabbetle selamlıyorum. Yine bugün Bismillah dediğimiz sürecin asla bir heves olmadığını, ilçemiz için yeni bir hedef, yeni bir başlangıç, yeni bir işaret olduğunu sözlerimin başında ifade etmek istiyorum.

3 yıl yönetim dışından hizmet ettiğim, 3 yıl ilçe başkan yardımcısı olarak görev aldığım, son 9 yılını da büyük bir onurla ilçe başkanı sıfatıyla neferi olduğum AK Parti’mizin bugün Belediye Başkan aday adayı olarak, karşınızda olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduğumu özellikle sizlerle paylaşmak istiyorum.

2009 yılından bugüne kadar, büyük bir heyecanla, aralıksız 15 yıl davasına omuz vermeye, onun milletimize hizmet etme sevdasına katkı sağlamaya gayret ettiğim Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN’a bir kez daha şükranlarımı sunuyor; Rabbimden kendisine sağlıklı, hayırlı ömürler diliyorum.

15 yılda biriktirdiğimiz gerek siyasi, gerek belediyecilik tecrübemizle; Şehrine sevdalı bir kardeşiniz olarak; bu şehirde doğan, bu şehirde doyan, bu şehirde yaşayan genç, yaşlı tüm yaşamını burada geçiren; bununla birlikte aklı, gönlü, kalbi her an doğduğu topraklarda çarpan gurbette yaşayan hemşerilerimize karşı sorumluluğum olduğuna inanarak bir yola çıkıyorum.

15 mahallemizin, 62 köyümüzün, her bir cadde ve sokağının, hatta ilçemizde ki her bir hanenin sorununa, eksiğine, talebine vakıfım.

Bununla beraber Ankara’da siyasi ve bürokratik mekanizmaları, neyin nerden hangi üslup ve yöntemle alınacağını, isteneceğini de çok iyi tecrübe ettim.

Görev verilip seçildiğimiz takdirde, bugüne kadar biriktirdiğim bu tecrübelerle Şebinkarahisar-Ankara ilişkilerini en üst düzeyde tutacak, iktidar partisinin bir belediye başkanı olarak şehrimizi tüm imkânlardan en verimli şekilde faydalandırma gayreti içerisinde olacağım.

Ben siyasi hayatıyla birlikte, seçimden seçime halkın karşısına çıkan birisi hiç olmadım. 15 yaşımdan bu yana rahmetli babamla birlikte tanıştığım esnaflık hayatım boyunca da halklımızla, esnafımızla hep iç içeydim, her bir hemşerimizin acılı, sevinçli, kederli gününde yanında olmaya gayret ettim. Ticaretinde, siyasetin de merkezinin insan olduğu düsturunu her zaman öncelikledim.

Değerli Yol Arkadaşlarım

Kıymetli Hemşerilerim;

Teşkilatımızda geçen her yılı ayrı bir başarı hikâyesi, her günü benim için mücadele ve heyecanla dolu bu 15 yıllık süreçte, her zaman teşkilatçılığı esas alarak ekip çalışmasını önceledik. Teşkilat disiplininden, görev ve sorumluluk bilincinden asla taviz vermedik. 9 yıllık ilçe başkanlığım sürecinde ilde, ilçede tek bir katılmadığım ya da geç kaldığım hiçbir toplantımız dahi olmadı.

Bugün geldiğimiz noktada 15 yıldır verdiğimiz emek ve mücadele sonrasında, teşkilatımızın ve ilçe halkımızın teveccüh ve tavsiyeleri, partimizin yetkili organlarının da müsaadesiyle ortaya bir aday adaylığı niyeti koyduk. Bundan sonra ki takdir, siyasi büyüklerimizin ve Partimizin Genel merkezinin, nasip kısmet ise Yüce Rabbimizindir.

Her zaman olduğu gibi Genel Başkanımızın, Genel Merkezimizin kararı bizim için bir talimattır ve başımızın üzerindedir. Açıklanan aday her kim olursa olsun, tek gayemiz Sebinkarahisar’da AK Belediyeciliğin, hizmet ve gönül siyasetinin devam etmesidir.

Genel merkezimizin şahsıma adaylık görevini tevdi etmesi halinde, tamamen ilçemizi öncelikleyen, ilçemizin çehresini değiştirecek, ilçemizde yasayan her bir ferdin yeniden umutlanacağı, hepimizin hayalindeki Şebinkarahisar için hep birlikte kollarımızı sıvayacağız.

İlçemizin tüm dinamikleri, siyasetçileri, bürokratları, akademisyenleri, sanatçıları, Sivil Toplum Kuruluşları ve meslek grupları ile yürüteceğimiz ortak akıl ve çalıştaylarla hem öncelikli sorunlarımızı tespit edecek hem de çözüm önerilerini hep birlikte ortaya koyacak, hep birlikte yeni yol haritalarımızı oluşturacağız.

Bu vesileyle bundan 15 yıl önce şehrimizi AK Belediyecilikle tanıştıran ve 14 yıla yakın bir süreyle hizmetlerine şahitlik ettiğimiz, meydanıyla, millet bahçesiyle, işmerkeziyle, alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla şehrimize her anlamda değer katmışmerhum Belediye Başkanımız Şahin YILANCI’yı bir kez daha rahmetle anıyorum.

Yine bu vesileyle son 15 aydır ilçemize hizmet etme gayretinde bulunan Ömer Şentürk başkanımıza ve meclis üyelerimize emekleri için teşekkür ediyorum.

Ve 15 yıldır ailem bildiğim, teşkilatlarımızda, üç dönem boyunca ana kademede, kadın ve gençlik kollarında birlikte sorumluluk üstlendiğimiz, her biri çok değerli, çok önemli başarılara birlikte imza attığımız, hepsi benim için birbirinden kıymetli yakın çalışma arkadaşlarıma hem bugüne kadar, hem de bu süreçte ki destekleri için sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Yine bu vesileyle 9 yıldır gururla taşıdığım bu bayrağı teslim ettiğimiz ve bu bayrağı daha yukarlara taşıyacağına yürekten inandığım değerli kardeşim Fatih Karakurt ve ekibine bir kez daha başarılar diliyorum.Yine partimizin kuruluşundan bugüne kadar görev yapmışBaşkan ve Yönetimlerine teşekkür ediyorum.

Son olarak bugünde yanımda olan, bana olan desteğini her zaman bildiğim, hissettiğim kıymetli eşim İrem Hanıma, oğlum Yiğit Ömere ve ailemin her bir ferdine sonsuz anlayışları için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle aday adaylığımın, partimize ve şehrimize bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyor, dua ve destekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dediEtiketler : NEJAT OKUYOR , AK PARTİ ŞEBİNKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURU YAPTI

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.