Ödüllü Gazeteci Ahmet Bilge, Gazetecilik Bölümünü 1.likle bitirdi

Ödüllü Gazeteci Ahmet  Bilge, Gazetecilik Bölümünü 1.likle bitirdi

Yerel ve Ulusal birçok ödülün sahibi olan ve Savaş Muhabirliği yapan 25 yıllık Gazeteci Ahmet Bilge, mesleğinin bölümünü okuyarak birincilikle bitirdi.

Alaylı olarak 25 yılı aşkın süredir gazetecilik yapan 48 yaşındaki Ahmet Bilge, Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nin birincisi olarak mezun oldu. Önceden alaylı, şimdi ise mektepli bir gazeteci olduğunu ifade ede Bilge, gençlere hayallerinin peşinden koşmalarını öğütledi.

“En iyi gazeteci teorik ve pratiği birleştirendir" diyerek, 25 yıllık gazetecilik tecrübesinden sonra girdiği ÖSYM sınavında Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazanan öğrenci ve gazeteci Bilge, bir alaylı gazeteci olarak mesleğindeki başarısını mektepli olarak da göstermek istediğini söyledi.

"ALAYLIYDIM, MEKTEPLİ OLDUM"

Halen İhlas Haber Ajansı Giresun Temsilciliği yapan ve alaylı olarak mesleki başarılarının ardından mesleğinin bölümünü niçin okumak istediğini de anlatan Bilge, "Üniversite okumak lazım, okumanın yaşı yok. Sınava girdim ve kazandım.

Yıllardır yaptığım mesleğimin bölümünü de kazandığım için ayrıca mutluyum. Pratikte uyguladığımız şeyleri, teoride de öğrenmeye çalıştım. İkisini de birleştirince daha güzel bir şey ortaya çıkacağına eminim. Hocalarım olsun, arkadaşlarım olsun neredeyse emekliliğim gelmesine rağmen okuma azmimi takdir ediyorlardı. Yaşımızın ilerlemesine rağmen okumayı sürdürdüm. Bu durumun gerek sınıf arkadaşlarıma gerekse diğer öğrencilere de güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum.

Gazeteciliği yapan insanların çekirdekten yetişen hem de alaylı dediğimiz insanların mektepli olması gerektiğini de düşünüyorum. Üniversitede öğrenci olmak, sahada haber peşinde koşmak kadar heyecanlıydı. Bir tarafta haber için kaynak ararken, diğer tarafta ödev için kaynak arayışında oluyorsun. İlk geldiğiniz zaman ne meslek yapıyorsunuz diye soruyorlardı. Gazeteciyim diyordum Burayı bitirince ne olacaksınız diyorlardı, yine gazeteci olacağımı söylüyordum. Bu benim mesleğim. 25 yıla yakın süredir gazeteciyim ama arada bir fark şimdi mektepli gazeteciyim" şeklinde konuştu.

YEREL VE ULUSAL BİRÇOK ÖDÜLÜN SAHİBİ

Yerel ve ulusal birçok başarı ödülünün de sahibi olan Gazeteci Bilge, "Mesleki anlamda ilk başarı ödüllerim haber ve fotoğraf dallarında 2002, 2003, 2004 yıllarında Giresun ve Trabzon Gazeteciler Derneği'nden geldi. Anadolu Ajansı'nda çalışırken 2007 yılında Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından "Şehit Eşe Son Dokunuş" fotoğrafım Yılın En İyi Haber Fotoğrafı ödülünü aldı. 2009 yılında ise "Ölümü Erteleyen Kadın" haberim Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Yılın En İyi Haber Röportajı seçildi. İhlas Haber Ajansı'nda çalışmaya başladıktan sonra ise 2012 yılında "Öğrencilerin Yol Çilesi" fotoğrafıyla da yine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Yılın En İyi Haber Fotoğrafı ödülünü aldım" dedi.Etiketler : Ödüllü Gazeteci Ahmet Bilge , Gazetecilik Bölümünü 1.likle bitirdi

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.