ÜNİ-DOKAP Dönem Başkanlığı Giresun Üniversitesi’nde

ÜNİ-DOKAP Dönem Başkanlığı Giresun Üniversitesi’nde

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Üniversiteler Birliğinin (ÜNİ-DOKAP) 2021 yılı dönem başkanlığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törenle Giresun Üniversitesine devredildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başkanlığında, online olarak gerçekleştirilen törene; DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz CAN, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İNAN, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk COŞKUN, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman ÖZTÜRK, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz ÜNAL, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali AKDOĞAN, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AYDIN, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ve üniversite temsilcileri katıldı.

Törende, DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz CAN ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN birer konuşma yaptı.

DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN konuşmasında, ülkelerin gelişmesi ve kalkınması için bölge kurumlarının bir araya gelmesinin önemine değinerek, “Üniversiteler bölgenin gelişmesi için ciddi desteği olan kurumlardır. Ve üniversitelerimize büyük görevler düşmektedir. ÜNİ-DOKAP bu anlamda önemli bir birliktir.” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN konuşmasında, ÜNİ-DOKAP 2020 yılı dönem başkanlığında yapmış olduğu bazı çalışmaları anlattı ve “Dönem başkanlığını teslim alacak olan Giresun Üniversitesi’ne ve değerli Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN hocama hayırlı olsun diyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz CAN ise devir teslim töreninde yaptığı konuşmada “2016 yılında bölgede hizmet vermeye başlayan ÜNİ-DOKAP platformunu ülkemizin ve bölgemizin kalkınması adına çok önemsiyorum. Daha önce dönem başkanlığını başarıyla yürüten hocalarıma teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de daha kuvvetli iş birlikleri yaparak güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz.” dedi. Rektörümüz ayrıca, ÜNİ-DOKAP dönem başkanlığı dönemini bir fırsat olarak gördüklerini, DOKAP ile işbirliği yaparak, Giresun Üniversitesi adına,  bu dönemi başarılı projelerle tamamlamak arzusunda olduklarını ifade etti.

DOKAP'ın bütçe ve proje imkanları açısından, yöresel bazda büyük bir kurum ve önemli bir kaynak sunucusu olduğunu hatırlatan Rektör Can; ÜNİ-DOKAP dönem başkanlığı süresi içerisinde mevcut işbirliğini geliştirerek, önemli projelerle ilimize ciddi bir kaynak aktarımı sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz CAN ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN arasında devir teslim protokolü imzalandı.Etiketler : ÜNİ-DOKAP Dönem Başkanlığı Giresun Üniversitesi’nde

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.