Prof. Dr. Bengi Başer hoca, yalnız değildir

Prof. Dr. Bengi Başer hoca, yalnız değildir

Sosyal medyada Troller silsilesinin Kardiyolog uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer’i karalayarak itibarsızlaştırmaya, hatta daha ileriye giderek meslekten aldırmalara yönelik zemin oluşturmak için yaptıkları saldırılar gündeme bomba gibi düştü

 Bilim insanları kolay yetişmiyor, birçok bilim adamı, sağlıkçılarımız, doktorlarımız, profesörlerimiz, ülkemizin yol göstericisi bilim ve akıl olmalıdır. Bilim ve akıldan uzak davranışlar birlik ve beraberliğimize zarar verir.

İnsanın zor günlerinin umudu doktordur. Bir de hekimlerin zor şartlar altında çalışmak zorunda bırakıldığında düşünecek olursanız hekimlere karşı sevgi ve saygınız daha da artacaktır. Ülkemizde hekimler, en olumsuz koşullarda, devleti de vatandaşları da sırtında taşımıştır.

İşte Corona örneğinde olduğu gibi fedakârca görev yaparak tehlike içinde hayatlarını kaybeden doktorlar ve sağlıkçılar olmuştur. Çünkü hekimler en zor koşullarda bizler için çalışmaktadır.

Devletimiz hekimin özgürlüğünü ve güvenliğini sağlamalıdır. Bir toplum varlığını sürdürmek istiyorsa yalana-yalancıya trollere itibar etmemelidir. Bilim insanına itibar edilmelidir

Bugün bilim, “dünyanın başına gelen COVİD felaketine karşı insanın geleceğini kurtarmak için ne yapmalıyız” sorusuna yanıt arıyor.

Yaşam kısa bir yolculuktur. Bu yolculukta kişisel çıkar için çırpınmaya, yalana, dolana, başkalarını yok saymaya, mesleğine elinden almak gibi davranışlara hemşerileri olarak Bilim insanı Prof. Dr. Bengi Başer’e karşı kesinlikle izin vermeyeceğimizi herkes bilmelidir, hocamızın her zaman yanındayız.

İnsanlar birbirine saygılı olursa ülkemiz yaşanabilir bir yer olma özelliğini ilelebet korur.

Prof .Dr. Bengi Başer, pandemi döneminde yazdığı bilimsel yazılar ve televizyonlarda yaptığı yorumlar ile herkesin ilgi odağı olmuş ve tespitleri ile yol göstermiştir.

Bengi hoca, yaptığı açıklamada kendisine sosyal medya yolu ile saldırı yapanları mahkemeye verdiğini söyleyerek tüm hemşerilerine destekleri için teşekkür etti

Bengi Başer;’’30 yıldan beri kendini bilime ve kamu sağlığının korunmasına adamış bir hekim ve kadın olarak, can güvenliğimi tehlikeye atarak beni hedef gösteren, ifadeleriyle aşağılamaya çalışan kişiler hakkında yasal süreci başlatacağımı bildirmek isterim’’dediEtiketler : Prof. Dr. Bengi Başer hoca , yalnız değildir

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.