Giresun Federasyonu 2018 yılına iddialı hedefler ile giriyor

Giresun Federasyonu 2018 yılına iddialı hedefler ile giriyor

Giresun Dernekler Federasyonu 2017 yılını hedeflerin aşıldığı bir yıl olarak kapatmaya hazırlanırken, 2018 yılına yeni bir soluk getirecek,  iddialı projeler ve hedeflerle giriyor.

Giresun Federasyonu Bağcılar Genel merkezinde Mehmet Kuğu Başkanlığında yapılan yönetim kurulu, Kadın kolu Başkanı Suna Özbayram ve Gençlik kolları başkanı Hasan Cebbar ve sivil toplum kuruluşları ile yapılan toplantıda Genel Başkan Mehmet Kuğu gündem hakkında bilgi vererek ‘’2018 yılı projeler ve hedefler yılı olacak’, dedi

STK ve dış ilişkiler sorumlusu Fatih Aydın tarafından toplantı açılışı ve gündemi hakkında bilgi verildikten sonra gündem maddeleri hakkında bilgi veren Genel Başkan Mehmet Kuğu,2017 yılı faaliyetleri, Federasyon yürütme kurulu değişiklikleri ve görev alanları, çalışma programları ve kurulacak komisyonlar bilgilendirmesi ile birlikte hafta sonu yapılacak açılış, genel kurullar ve etkinlikler hakkında bilgilendirme yaparak, basın olarak Giresun Medya Platformu ekibinin kendilerine destek olduklarını söyledi

STK’LAR YOL ARKADAŞIMIZ

Hepsi ayrı bir kalite olan Sivil toplum kuruluşları ile çok iyi bir yol arkadaşlığı yaptıklarının altını çizen ve 2018 yılına yeni projeler ve hedeflerle gireceklerini belirten Başkan Mehmet Kuğu, Ocak ayının ilk haftası Sarıkamış Şehitliğinin yıl dönümünde Allah-ü Ekber Dağında şehitlere saygı yürüyüşüne Gençlik kolu ile katılacağız. Otobüslerimiz Federasyon genel merkezi önünden kalkacaktır. Yol arkadaşımız olan tüm STK'larımızla birlik ve dayanışma içerisinde, ülkemizin bütünlüğü için özverili çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

BEYKOZ GİRESUN PARK PİKNİK ALANI YAZ SEZONUNDA HAZIR

Sizler olmasanız bizler bir şey yapamayız, STK yol arkadaşlığı ile güç kazanıyoruz diyen Başkan Kuğu, Orman Bakanlığı’nca tarafımıza tahsis edilen orman arazisinde yapılacak olan park ile ilgili yasal düzenleme çalışmaları başladı. Beykoz Giresun Park projemizle ilgili tesislerin ihale aşamasına başlıyoruz. İhale ile Su, doğalgaz ve diğer birimleri hayata geçirerek önümüzdeki yaz sezonunda hemşerilerimize piknik, mesire alanı olarak hizmete açacağız'',dedi.

GİRESUN VALİSİ ZİYARETİ VE PROJELER

Giresun'un tanıtımına katkı sağlayacak her türlü projenin içinde olacaklarını belirten Başkan Kuğu,;’’gençlik kolu ile birlikte yürüteceğimiz AB hibe projelerini başlattık Gençlik Kollarımızın hazırlamış olduğu projeyi Giresun valimiz  Harun Sarıfakıoğulları ‘nı ziyaret ettik ve fikir alışverişinde bulunarak projemizi kendisi ile paylaştık, dedi.

BAŞKAN DURSUN ÖZBEK’E SAHİP ÇIKMA VE KINAMA

 Başkan Mehmet Kuğu, sivil toplum kuruluşları ile yaptığı toplantıda Başkan Dursun Özbek'e hakaret eden Sabah gazetesi yazarı Hınçal Uluç'u şiddetle kınayarak gerekli girişimler yapılacak. Kendisini çok beğendiğim ve saygı duyduğum beyefendi insan Galatasaray spor kulübü Başkanı Dursun Özbek, bizim bir değerimizdir, sahip çıkılacaktır, Giresun Üniversitesi onur ödülleri töreninde beraber olduğumuz Dursun Özbek Başkanı, sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan birkaç defa arayarak, yoluna devam et, doğru yoldasın, dedi.

ANKARA HAYMANA’DA GİRESUNLU ŞEHİTLER İÇİN ANIT

Başkan Kuğu; ’Giresun’un milli mücadele kahramanlarından Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan mezarı ve Alpaslan birlikte kurtuluş savaşında şehit düşen 50 gönüllü Giresunlu şehit için Haymana’da şehitlik anıtı kurulacak. Bununla ilgili çalışmalara destek olacağız’, dedi.

KUDÜS MESCİD-İ AKSA SEFERLERİ PROJESİ

Başkan Mehmet Kuğu, İstanbul milletvekili ve Filistin dostluk grubu Başkanı Hasan Turan ile istişare yaparak STK’ları Kudüs Mescid-i Aksa’ya ziyaret etme projesini hayata geçirmek istiyoruz. 160 kişilik Özel Uçak ile düşündüğümüz  Projenin amacı, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmak, bu mübarek mescidin hiçbir zaman yalnızlığa terk edilmeyeceğini ilan etmektir. Mescid-i Aksa üzerine planlar yapan tüm güçlere karşı Giresun uşaklarının da orada olduğunu göstermektir’’,dedi.

YÜRÜTME KURULU GÖREV BÖLÜMÜ

Başkan Mehmet Kuğu, STK Başkanları ile gündem konuları üzerinde istişare yaparak, Federasyon yürütme kurulunun yeni yapılandırması olan Federasyon sözcüsü, Strateji ve kaynak geliştirme, medya tanıtım ve organizasyon,Sosyal işler,Hukuki işler ve sekretarya,ekonomik ve mali işler,STK ve dış işler,Proje geliştirme,Tesisler ve idari işler birimlerini ve görev bölümü anlatarak programı STK başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek sonlandırdı

KADIN KOLLARI

GENÇLİK KOLLARI

STK'LAR DAYANIŞMA İÇİNDE Etiketler : Giresun Federasyonu 2018 yılına iddialı hedefler ile giriyor

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.