Bakan Canikli, Giresun Vakfı eğitime destek gecesine katıldı

Bakan Canikli, Giresun Vakfı eğitime destek gecesine katıldı

EĞİTİM BURSU İÇİN SEFERBER OLDULAR

Giresun Vakfının organize ettiği ''Eğitim seferberliği gecesi'' Bayrampaşa Titanic hotelde gerçekleştirildi.

Eğitim seferberliği gecesine Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Giresun milletvekili Cemal Öztürk, İstanbul milletvekili Hasan Turan, İstanbul milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Çamoluk Belediye Başkanı Musa Varıcı, Esenyurt Belediye Başkan yardımcısı Abdurrahman Ada, Başakşehir Belediye Başkan yardımcısı Sebahattin Kayas, TSMF Başkanı Muhittin Gülal, Halkbank genel müdür yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu, Akbank Ümraniye Ihlamurkuyu şb. müdürü Ömer Alper Gülmüş, Giresun Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu,Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, STK Başkanları, iş adamları ve bursiyer öğrenciler katıldı..

 Giresun Vakfı bünyesinde burs alan öğrencilere gelir sağlamak amacıyla yapılan gecede konuşan Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı;’’Gecen yıla göre 2017-2018 yılında yüksek öğrenim bursiyer sayısında yaklaşık üç kat artış olduğunu, Giresun Vakfının kendi bünyesinde dolaylı olarak yaklaşık 900 kişiye burs verdiğini  sayının her gecen gün artmasının Giresun’un geleceği açısından önem taşıdığını söyledi.Eğitim seferberliği adı altında yaptığımız bu gecede iş adamlarımızdan destek bekliyoruz’ ’dedi

Dokumacı ayrıca Giresun Vakfının STK içinde birleştirici bir güç olduğunu, bir çatı oluşturduğunu, vakıf olarak güçlü bir yönetim oluşturduklarını da ifade etti.

Milletvekilleri ve öğrencilerin konuşmalarından sonra Bakan Canikli’ye Vakıf yönetimi tarafından hediye vazo verildi

BU MİLLETE KİMSE DİZ ÇÖKTÜREMEZ

Canikli,  yaptığı konuşmada, Kudüs'te acı kan ve gözyaşının olmasının nedeninin Türklerin atalarının adalet anlayışının olmamasından kaynaklandığını söyledi.

Osmanlı'dan sonra Kudüs'ün ve Ortadoğu'nun hata dünyanın kendisine gelemediğini aktaran Canikli, 400-500 yıl Osmanlı'nın hükmettiği topraklarda barışın hüküm sürdüğünü ve gözyaşı dökülmediğini kaydetti.

Bakan Canikli, egemen ülkelerin bu topraklara sömürülmesi gereken yerler olarak baktığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu bakış açısı nedeniyle ortaya çıkan tabloyu ibretle yaşıyoruz. Irak'a, ABD, huzur barış ve demokrasi getirecekti. Oysa 25 yıl geçti sonunda tarumar olmuş şehirler, hayatlar ve medeniyetler kaldı. Hangi amaçla geldiler bu gün hangi noktadayız. Suriye ve Lübnan'a da huzur ve barış getirmek için geldiler. Ancak Batı medeniyeti ve bugün dünyayı yönetenler, dünyaya huzur ve barış getiremiyorlar. Çünkü adaletli davranmıyorlar. Bu böyle gitmez. Kudüs'teki son gelişmeleri de bu çerçevede değerlendirmek gerekiyor. Çünkü kararı alan, aynı egemen devletler. Hep dediler ki, 'Bizim amacımız DEAŞ ile mücadele etmek ve onu sonlandırmak.' Bu gün itibariyle bu örgütle mücadele bitti hatta bugün Irak Başbakanı sona erdiğine dair açıklama yaptı. DEAŞ ile mücadele için bu topraklara gelenlerin mücadele bittikten sonra sakinleşmeleri ve bölgeyi terk etmeleri beklenir. Ancak en ufak bir hareket yok. Demek ki gerçek niyetleri o değildi. DEAŞ diye üretilen terör örgütünün de birtakım projeleri hayata geçirmek için üretilmiş bir piyon olduğunu çok net bir şekilde görüyoruz."

"Bu millete kimse diz çöktüremez"

Canikli, terörle mücadele anlamında gerçek çabayı Türkiye'nin ortaya koyduğuna vurgu yaparak, "Rakka'da serbest bırakılan teröristlerin bir bölümünün Elbab bölgesine sızdıklarına dair elimizde çok net istihbari bilgiler var. Elbab'da kim var? ÖSO'yu destekleyen TSK var. Hedef yine Türkiye, bir kez daha Türkiye. Kim tarafından? DEAŞ'lı teröristleri serbest bırakanlar tarafından. Kim ne ne yaparsa yapsın kararların üzerinde karalar, hesapların üzerinde hesaplar var. Her zaman da Allah'ın hesabı gerçekleşecektir. Kimse bunu bozamaz."diye konuştu.

Türkiye'ye karşı yapılan saldırıları Türk milletinin her zaman defetmeyi başardığını ve bundan sonra da başaracağının altını çizen Canikli, şunları kaydetti:

"15 Temmuz hain saldırı girişimi sonrası ekonomide ciddi sıkıntıların çıkması söz konusuydu. Dünyada hangi ülke böyle bir saldırıyla başbaşa kalsa ekonomik dengelerini koruması hemen hemen imkansızdır. Döviz sahipleri zarar etmelerine rağmen kendiliğinden döviz bozdurdu. 18 Temmuz'da bu insanlar bir günde 2,5 milyar dolar bozdurup, piyasaya sürdüler. 10 günde 12 milyar dolar çevirdiler Türk Lirasını korumak için. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir millet yoktur. O yüzden 'bu millete kimse diz çökdüremez' diyoruz. Artık biz eski Türkiye, hasta adam değiliz. Herkes hesabını buna göre yapsın, yapmayanlar da kaybetmeye mahkumdurlar. Türkiye, kendi ayakları üzerinde durabilen, mazlum devletlere de her türlü desteği veren bir devlettir, vermeye de devam edecektir. Veren el, alan elden üstündür."

Canikli, son 15 yıldır saldırılarla karşı karşıya kalındığına dikkati çekerek, en son hamlenin de 15 Temmuz darbe girişimi olduğunu ve Türk milletinin herkese gereken cevabı verdiğini ifade etti.

"Üç kanlı terör örgütü Türkiye'nin üzerine salındı "

Dünyanın üç kanlı terör örgütünün aynı anda Türkiye'nin üzerine salındığını aktaran Canikli, "PKK ile PYD terör örgütü ve FETÖ terör örgütünü Türkiye'nin üzerine saldılar. Hepsiyle aynı anda mücadele ediyoruz. Zannettiler ki "Türkiye bu kadar saldırıyla baş edemez ve diz çökmek zorunda kalır' Ancak onların beklediği olmadı. Hem onlarla mücadeleyi yürüttük, hem de ekonomik büyümeyi sürdürdük ve 3,5 kat büyüdük. Bu gün itibariyle ihtiyacımız olan savunma ürünlerinin yüzde 65'inden fazlasını üretiyoruz. Gittiğimiz bir çok ülkede yetkililerin, geliştirdiğimiz silahlı İHA'nın satışı için o kadar ısrarlı talepler oldu ki. Bununla gurur duyuyoruz." şeklinde konuştu.

"Kudüs ile ilgili Trump'un aldığı karar büyük bir hatadır"

Canikli, bu millet, topraklar ve coğrafya üzerinde hesabı olanların bir değil bin kere düşünmeleri gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Kudüs ile ilgili Trump'un aldığı karar büyük bir hatadır. Bunu kendisi de çok kısa süre içerisinde görecek. Çok büyük bir hatadır. İsrail devleti, işgalci, zulmeden devlet özelliğini artırarak devam ettiriyor. Atalarımız ne güzel söylemiş, 'Zulüm ile abad olunmaz.' Zulüm üzerine medeniyet tesis edilemez. Er veya geç zalimler hak ettikleri sonla karşı karşıya kalırlar. Şimdi İsrail devleti bu işgal, zulüm, kan ve gözyaşı üzerine o topraklarda özgür ve bağımsız yaşayabileceğini mi düşünüyor? Böyle bir şey olabilir mi? Açın tarihe bakın, bunun sayısız örnekleri var. Barış, adalet, hakkaniyet olmadan medeniyet olmaz. Bugün belki bir takım güçlü araçlara sahipsin olanlarla zulüm ediyorsun işgal ediyor, yakıp yıkıyor, katliam yapıyorsun ama bunun üzerine hiç bir şekilde gelecekle ilgili hayaller kurulamaz. Bu İsrail için de geçerli. O nedenle İsrail hiç bir zaman bu katliam ve zulümler üzerine orada kalıcı bir şekilde medeniyet inşa edemez. Bu karar ile bölge ve dünya daha belirsiz bir sürece sokulmuştur. Bu karar hem bölgemizde hem de dünyada çatışmaları daha da körükleyecek, kan ve göz yaşını artıracaktır. Başka hiç bir işe yaramayacaktır. Onun için başta Trump olmak üzere herkesin bu gerçeği görüp biran önce bu yanlıştan dönmeleri gerekiyor. Adaletli, dengeli, makul, tarihi gerçeklerle örtüşen bir çözümün hayata geçirilmesi gerekiyor. Trump'un bu kararı aslında işgale onay vermek anlamına gelir. Bu güne kadar İsrail'in yaptığı katliamlara, işgallere, zulme onay vermek anlamına gelir. Siz eğer zalimi ve katili cesaretlendirirseniz orada barış ve huzur olmaz. Özellikle radikal güç ve örgütlerin ortaya çıkması için de son derece uygun zemin oluşturur. Temennimiz bu yanlıştan bir an evvel dönülmesi."

BÜTÜN FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINEtiketler : Bakan Canikli , Giresun Vakfı eğitime destek gecesine katıldı

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.