EFSANE DERNEĞİN 50. GENEL KURULU ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ

EFSANE DERNEĞİN 50. GENEL KURULU ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ

 MEHMET ŞİMŞEK VE YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği 50.olağan genel kurulu Eyüp Sultan Belediyesi Kültür merkezinde şölen havasında coşkulu geçti

Mevcut Başkan Mehmet Şimşek, tek liste ile girdiği seçimde oy birliği ile yeniden Başkan seçilerek güven tazeledi

Genel kurula Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TBMM İdari Amiri Hasan Turan ,eski Vali Nurullah Kalkancı, Eyüp sultan Kaymakamı İhsan Kara,22-23-24.Dönem  Milletvekili Ünal Kacır, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Eyüp sultan Belediye Başkanı Deniz Köken , Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk, Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Çoşgun,Giresun Federasyon Başkanı Muhterem Memiş, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Kesmez ,Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Hasan Satıcı, SEBİNSİAD Başkan yardımcısı Zeki Etirli,İBB meclis üyesi Bora Kılıç,  Sarıyer Ak parti teşkilatı Başkan vekili Abdullah Erol Akkuş,Sarıyer Belediyesi Ak Parti meclis üyesi Hasan Demiralp, Alucra vakfı başkanı Süleyman Baba,Çamoluk derneği Başkan yardımcısı Yunus Acar, Kadosan sanayi sitesi başkanı Erdal Boyacı, sanatçı  Emre Gürsoy ve köy dernek başkanları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve üyeler katıldı

50. Genel kurulda divan kuruluna Av. Hakan Özbay, A. Sercan Yazgan ve Ruhi Yılmaz önerilmesiyle Divan Başkanı Av. Hakan Özbay 50. Olağan Kongrenin gündemini genel kurul üyelerine okudu.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla genel kurul toplantısı başlatıldı.

Başkan Mehmet Şimşek faaliyet raporunu okuyarak genel kurul üyelerini bilgilendirdi

Dernek faaliyetleri, gelir gider raporları, denetim kurulu raporlarının okunması ve oy birliği ile faaliyet ve denetim raporlarının okunmasından sonra tek liste haline seçime giren mevcut Başkan Mehmet Şimşek ve ekibi yeni dönem için tekrar güven oyu aldı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Genel kurulunda konuşma yapan Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar dernekçiliğinin şanlı ve tertemiz mazisi ile 60 yılı geride bıraktığını belirterek, devletinin, bayrağının ve milletinin her daim yanında belirterek, dayanışma içinde Derneği geleceğe taşıyacağını söyledi

Dernek Başkanı Mehmet Şimşek konuşmasında;’’ Yarım yüzyılı geride bırakan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği’nin, Genel Kurulu’nda, bu büyük ailenin bir ferdi ve Başkanı olarak, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Saygıdeğer misafirlerimiz, Yönetim Kurulu faaliyet raporumuzu yapılan faaliyet konularına göre zamanı da iyi kullanmak adına aşağıdaki şekilde ana başlıklar altında kısaca özetlemeye çalışacağız.

BÖLGE DİVAN TOPLANTILARI

Bölge Divan toplantıları, birlik ve beraberliğimizin kuvvetlenmesini ve sorunları paylaşma ve hasret giderme ihtiyacını büyük oranda karşılayan ve büyük faydalar sağlayan çalışmalardır.

26.12.2021 Çekmeköy Etçi Kenan restoranda, köy ve mahalle dernek başkanlarımız yönetimleri, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, eski dernek başkanlarımız Meclis üyelerimiz, basın mensuplarımız ve misafirlerimizin katıldığı kahvaltılı bölge divan toplantımızı yaptık.

11.12.2022 Sipahi Köyü derneğimizin ev sahipliğinde, Şebinkarahisar Belediye başkanımız Sn. Ömer Şentürk’ü sivil toplum kuruluşlarımızın değerli başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte misafir ettik.

26.02.2023 Bölge Divan toplantısını Çengelköy sohpia resteurantta Altmış köy ve mahalle dernek başkanımızın katılımıyla yaptık. Bölge divan toplantımızda birlik ve beraberlik mesajları verilmiştir

MORAL MOTİVASYON EĞİTİM KAMPI ÇALIŞMALARI

Bu çalışma döneminde eğitim, moral, motivasyon, kaynaşma ve dinlenme kampı derneklerimizden gelen yoğun talepler üzerine 2021,2022,2023 faaliyet yıllarımızda organize edilmiştir.

Dernek Yönetim Kurulumuzca bu yıllarda, Afyonkarahisar Sandıklı May Termal Otelde 7,8,9 Ocak 2022 tarihinde, 10,11,12 Şubat 2022-15,16,17 Aralık 2023 tarihlerinde Afyonkarahisar Alusso Termal Otel’de, başkanlarımızın ve yönetim kurulumuzun eşleri ile birlikte katılımıyla eğitim, moral, motivasyon ve dinlenme kampı gerçekleştirilmiştir. Bu organizasyonlardaki katılım oranı her yıl artarak devam etmektedir.                 

YENİKAPI VE YEŞİLKÖY HAVALİMANI GİRESUN GÜNLERİ

18-21 Kasım 2021, 01-04 Eylül 2022 Tarihinde Yenikapı’da 14. ve 15’inci,  07-10 Aralık 2023 tarihinde ise Yeşilköy Atatürk Havalimanı 16. Giresun Günleri etkinliklerine Şebinkarahisar Kaymakamlığı, Şebinkarahisar Belediye Başkanlığı ve STK Platformu temsilcileri ile birlikte yapılan organizasyonla ilçemiz başarıyla temsil edilmiştir. 15. Giresun Günleri’nde kültür çadırımızda merhum Şahin Yılancı başkanımız için lokma ikramında bulunulmuştur.

19 MAYIS KÜLTÜR ZİYARETİ ETKİNLİKLERİ

Geleneksel Şebinkarahisar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak üzere yapılan kültür etkinlikleri çerçevesinde, bir gün öncesinden Giresun Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Giresun Üniversitesi Rektörlüğü ziyaret edilerek etkinliklere davet edilmekte, Yüksekokullarımıza destek taleplerimiz iletilmekte ve sorunlarımız istişare edilmektedir.                

2021 yılındaki 19 Mayıs kültür etkinlikleri, pandemi ve salgın hastalık nedeniyle ertelenen olağan genel kurul toplantımızın yapılmış olması ve alınan salgın hastalık tedbirler nedeniyle ertelenmiş, yapılamamıştır.

2022 yılında Mayıs ayında merhum Şahin Yılancı başkanımızın hastalığının ilerlemiş olması bu dönemde Sn. Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek tarafından Şebinkarahisar'da yaptırılacak olan16 derslikli Hasan&Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma törenini yapmakla tamamlanmıştır.

2023 yılında ise 14.07.2023 tarihinde Şebinkarahisar Belediyemiz ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimizin birlikte organize ettiği 3 gün süren 16. Karadeniz Of Road yarışları yapıldı.

Memleketimizin sosyal, kültür, turizm, ekonomi ve tanıtımına katkı sunan etkinlikler son derece faydalı geçmiştir.

ŞEHİT AİLELERİMİZE DESTEKLERİMİZ

Bu dönemde de şehit ailelerimizin her daim yanlarında olup çeşitli zamanlarda ziyaretlerimizle, istişarelerimizle maddi manevi desteklerimizi yapmaya devam ettik.

ŞEBİNKARAHİSAR DEVLET HASTANESİNE DESTEKLERİMİZ

Şebinkarahisar Devlet Hastanemiz hizmete açıldıktan sonra, hastane yönetiminin bu dönemdeki birçok taleplerini karşıladık. Talep edilen önemli ihtiyaçlardan olan ekokardiografi cihazı, Siyami Ersek Hastanemiz tarafından hibe edilmiş, hastanemize teslim edilmiştir.

Emeği geçen başta İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Sn. Prof Dr. Cevdet Uğur Kocoğulları'na, Hastane Müdürü Sn. Aynur Avcı Erkan'a, İdari İşler Müdür yardımcısı, aynı zamanda dernek başkan vekilimiz Sn. Ekrem Çiftçi'ye teşekkürü borç bilir katkılarından dolayı şükranlarımızı sunarız.

ŞEBİNKARAHİSAR BELEDİYESPOR KULÜBÜNE DESTEK

Şebinkarahisar Belediye Spor Kulübümüze malzeme yardımında bulunulmuş, gereken maddi ve manevi destekler sağlanmıştır. Kulübümüzün başarılı sonuçlar alarak büyümesi amaçlanmıştır.

Sn. Dursun Özbek'in sahibi bulunduğu Barbaros Point Otel’de, Şebinkarahisar Belediyespor Gecesi Destek Programı gerçekleştirildi. Şebinkarahisar Belediyespor kulübümüze destek gecesine dernek başkanımız, aynı zamanda Şebinkarahisar Belediyespor Kulübü Başkan Vekili Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyelerimiz, gençlik kolları yönetimimizle birlikte katılım sağladık.

Bu güzel organizasyonu düzenleyen başta kulüp başkanımız Bayram Karaman ve ekibine, emeği geçen herkese, katılım sağlayıp maddi ve manevi desteklerde bulunan bütün hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

01.04.2022 tarihinde yönetim kurulunda her türlü maddi ve manevi destekleriyle yer alan başkanımız Mehmet Şimşek'in de bulunduğu, Giresun 1.Amatör A Grubunda yer alan Şebinkarahisar Belediyespor Kulübü futbol takımımız namağlup ünvanlıyla şampiyonluk kupasını kaldırmıştır. Şebinkarahisar Belediyespor Kulübümüzü başkanından yöneticisine teknik heyetten futbolcusuna, taraftarına kadar emeği geçen herkesi can-ı gönülden tebrik ediyoruz.

2015 yılından bu yana maddi manevi her daim yanında olduğumuz Şebinkarahisar Belediyespor kulübümüze 2023 yılında da formasında göğüs sponsoru olarak destek olduk. Desteğimizin sadece formada kalmayacağını, maddi ve manevi olarak her daim gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi de belirtmek isteriz.

   KÖY DERNEKLERİ GECE VE PİKNİKLERİNE DESTEKLERİMİZ

Dernek Tüzüğümüzün hükümleri çerçevesinde danışma kurulumuzun birer üyesi olan köy ve mahalle derneklerimizin faaliyetlerine yönetim kurulumuz çok büyük önem vermekte olup, bu dönemde de aynı doğrultuda gerek Şebinkarahisar’da gerekse İstanbul’daki derneklerimizin organize ettiği tüm pikniklere, dernek gecelerine, yönetim kurulu olarak iştirak edilmiştir.

10 İLİMİZİ KAPSAYAN BÜYÜK DEPREMLERDE VATANDAŞLARIMIZA MADDİ VE AYNİ YARDIMLAR SAĞLADIK

06.02.2023 tarihinde 10 ilimizi kapsayan Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Kilis, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Diyarbakır ve Elâzığ’da meydana gelen, büyük yıkıma yol açarak binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremler sonrasında, deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza yardım amacıyla Şebinkarahisarlı sivil toplum örgütlerimiz tek vücut seferber olduk.

Şebinkarahisarlı sivil toplum kuruluşları öncülüğünde bütün dernek başkanlarımız ve yönetimleri, hayırsever iş insanlarımız, gençlik kolları yönetimimiz ve tüm hemşehrilerimiz canla başla mücadele etmiş, belirlediğimiz noktalarda ayni ihtiyaçlar temin edilerek paketlenip tırlarla sevkiyatlarımız yapılmış, koordinasyonu bizzat yönetim kurulumuz tarafından gerçekleştirilmiştir. Ayrıca TV kanallarında canlı yayınlanan Türkiye Tek Yürek Kampanyası’nda derneğimizde 150.000 ₺ nakdi yardım yapmıştır.

ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİMİZ İLE OKULLARIMIZA DESTEKLERİMİZ

Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile Çocuklar Üşümesin Kampanyamızla her yıl olduğu gibi bu dönemde de Ataşehir Giresunlular Derneği, Kızılay ve derneğimiz iş birliği ile ilçemizdeki ihtiyaç sahibi 350 öğrencilerimize kışlık kıyafet, bot ve ayakkabıdan oluşan çok sayıda malzemeyi tedarik ederek ilçemize gönderdik.

Şebinkarahisar Yavuz Selim Ortaokulu öğretmenlerinin talepleri doğrultusunda dernek başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimizin girişimleri ile Bahçeşehir Kolejleri tarafından karşılanarak bu dönemde yine Şebinkarahisar’da okuyan 2000 öğrencimize derslerine yardımcı olacak kaynak kitapları desteğinde bulunarak öğrencilerimize dağıtılmıştır. Okul Müdürü Temel Gürsoy’a Bahçeşehir Kolejleri sahibi değerli hemşehrimiz Enver YÜCEL Bey’e ve Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdür Yardımcısı Hale GÜNEŞ Hanım’a vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederiz.

Çeşitli okullarımızın ihtiyaçları olan çevre düzenlemesi, boya badana, bahçe duvarları onarımı desteklerimiz de yapılmakta, ihtiyaç halinde yine desteklerimiz devam etmektedir.

Derneğimiz, İstanbul Vakfımız, İşadamları Derneğimiz, Şebder ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte Giresun’da ilk olarak ilçemizde hayata geçirilen robotik kodlama eğitim programına desteklerimiz devam edecektir.

ÖĞRENCİ BURSLARI

2021-2022-2023 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ BURSLARI

Yönetim Kurulumuz, Dernek gelirlerinin belli bir kısmını tüzüğümüz uyarınca ihtiyaç sahibi üniversite ve Şebinkarahisar’ı tercih eden yüksekokul öğrencilerine burs olarak vermek zorundadır. Bu nedenle gerek 2021, 2022 gerekse 2023 yılları için gerekli başvuru duyurularını öğrencilerimize web sitemizden, haber merkezlerinden, Facebook sayfamızdan yazılı ve görsel basın kuruluşlarımızdan ilan ederek, ayrıca bölge divan toplantılarımızda da hatırlatmalarda bulunuyoruz.

Yönetim Kurulumuz, 2021, 2022 ve 2023 yılları içinde başvuruda bulunan bine yakın öğrenciden, burs alacak öğrenci adedini 650 olarak belirlemiştir. Bu yıllarda geçen her yıla oranla burs alan öğrenci sayısındaki artışın sebebi, yönetim kurulumuzun aldığı karar neticesinde, derneğimizin gelirlerine dokunmadan hayırsever işadamlarımızı ziyaret etmesidir. Onları bu hayra ortak etmek suretiyle ağı daha da genişleterek öğrenci sayısının artırılmasını sağlamış olduk.

Öğrenci burslarımız öğrencilerimizin banka hesaplarına her ay havale yoluyla düzenli olarak dernek muhasibimiz tarafından yatırılmaktadır.

Bu çalışmalarımızda bizleri güler yüzle karşılayan, misafir eden, katkı sunan hayırsever işadamlarımıza teşekkür ederiz.

BURSİYERLERİMİZ İLE KAHVALTI BULUŞMASI

Gençlik Kolları Yönetim Kurulumuz her yıl, İstanbul’da okuyan ortalama 150 bursiyer ve gençlik kolları yönetimimizle birlikte toplam 250 öğrencimizle buluşarak hem ilk burslarını elden teslim etmek hem de kendileriyle dernek merkezimizde tanışma ve kaynaşma amacıyla kahvaltılı sohbet programı düzenlenmektedir.

EĞİTİM BURS KOMİSYONU ÇALIŞMALARI

Derneğimiz tarafından oluşturulan burs havuzunu genişletmek için hayırsever işadamlarımız, dernek başkanımız Mehmet ŞİMŞEK başkanlığında kurulan komisyonla işyerlerinde ziyaret edilmekte, katkı sunan hayırsever işadamlarımızın sayısı her yıl artmaktadır.

ÖZBEK AİLESİNİN MEMLEKETİMİZE KAZANDIRDIĞI MESLEKİ TEKNİK LİSENİN YAPILMASI

Hayırsever işadamımız, Galatasaray Spor Kulübü 36. Dönem Başkanı Sn. Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek tarafından Şebinkarahisar'da yaptırılan16 derslikli Hasan&Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma törenini 11.05.2022 tarihinde yapılmıştır. Bu temel atma töreninin İstanbul heyetini yönetim kurulumuz organize etmiş, hemşehrilerimizin ulaşımını sağlamıştır.

Hayırsever işadamımız ve Özbek Ailesinin ilçemize kazandırdığı okulumuzun hayırlı olmasını temenni ederek Özbek Ailesine şükranlarımızı sunuyoruz.

TURAN AİLESİNİN ŞEBİNKARAHİSARA CAMİ YAPTIRMASI

Dernek başkanımız Mehmet ŞİMŞEK’in arzusu ve tavsiyeleri ile derneğimizin başkan yardımcısı hayırsever iş insanımız Elvan Turan ve Eşi Sündüz Turan tarafından Şebinkarahisar'da yaptırılan Hacı Sündüz & Elvan Turan Halid Camii açılışı 20.08.2023 tarihinde Belediye Başkanımız Sn.Ömer Şentürk, Dernek Başkanımız Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyelerimiz, il genel ve ilçe belediye meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, il ve ilçe müftümüz, imam hatipler, siyasi partilerimizin ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileri, yerel basınımız ve hemşehrilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Hayırsever iş insanımız ve Turan Ailesinin İlçemize kazandırdığı camimizin hayırlı olmasını temenni ederek Turan Ailesine şükranlarımızı sunuyoruz.

ŞEBİNKARAHİSAR BELEDİYEMİZE ARAÇ HİBE EDİLMESİ

14.07.2023 tarihinde dernek başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimizle,

Belediye Başkanımız Sn. Ömer Şentürk'ü makamında ziyaret ettik.

Şebinkarahisar Belediyemize hibe ettiğimiz 2023 model sıfır kilometre Dacia Duster yeni model aracımızı başkanımıza teslim ettik. Hayırlı hizmetlerde güle güle kullanmalarını dileriz.

Şebinkarahisar Belediyemize hayırlı olsun.

RAMAZAN AYI ETKİNLİKLERİ

GELENEKSEL İSTANBUL İFTAR PROGRAMLARI

Dernek Yönetim Kurulumuzca, 08.04.2022, 31.03.2023 tarihlerinde, Ramazan ayında değerli hemşehrimiz Sn. Dursun Özbek'in sahibi olduğu Point Barbaros Hotel’de, Üsküdar Belediyesi Mehmet Çakır Kültür Merkezi’nde 1000 kişinin katıldığı iftar yemeği verilmiştir. Maddi ve manevi katkılarından dolayı değerli hemşehrimiz, büyüğümüz Sn. Dursun ÖZBEK’e şükranlarımızı sunarız. Yine Şebinkarahisar’da Belediye Başkanlığımız nezdinde Kadir gecelerinde geleneksel iftar yemekleri verilmiş, Ramazan kumanyaları dağıtılmış, fitre ve zekât yardımları yapılmıştır.

Çok güzel katılımlarla tamamlanan bu programlarımızda değerli protokol misafirlerimizle birlikte bakanımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, siyasilerimiz, işadamlarımız, dernek başkanlarımız, sanatçılarımız, basın mensuplarımız, üyelerimiz, yönetim kurulumuz ve bursiyer öğrencilerimiz yer almıştır.

GAYRİMENKUL ARSA ALIMI KOMİSYON ÇALIŞMALARI

DERNEK MERKEZİ BİNAMIZIN KENTSEL DÖNÜŞÜME ALINMASI

Üç yıl boyunca gerek bürokratlarımız, milletvekillerimiz, bakanımız, gerekse iş adamlarımız, STK’larımız, belediye yetkilileriyle yaptığımız istişareler neticesinde sürekli arayış içerisinde arsa alımı komisyon çalışmalarımız aralıksız devam etmiştir.

En önemli projelerimiz arasında yer alan derneğimize ihtiyaçlarımız kapsamında yeni bir gayrimenkul edindirme çalışmalarında, projenin hayata geçmesi için gerekli olan finans ihtiyacının büyük kısmı temin edilmiş olup, taşınmaz araştırma çalışmalarımız halen devam etmektedir.

Dernek merkezimizin bulunduğu Okmeydanı’ndaki binamızın depreme dayanıklı olmadığı tespit edilerek binamız kentsel dönüşüm programına alınmış ve yıkılmıştır. Binamızın yeniden yapılması yönündeki çalışmalar devam etmekte, yönetim kurulumuz süreci takip etmektedir.

ÇEŞİTLİ ZİYARETLERİMİZ

24.11.2021 tarihinde Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK, Şebinkarahisar Belediye Başkanımız merhum Şahin YILANCI, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz Bora KILIÇ ile birlikte Sarıyer Belediye Başkanımız değerli hemşehrimiz Sn. Şükrü GENÇ'İ makamında ziyaret ettik. Şehrimizde kullanılmak üzere Kamyon ve iş makinesi için destek talebinde bulunduk.

Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK, Şebinkarahisar Belediye Başkanımız merhum Şahin YILANCI, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz Bora KILIÇ ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç AŞ. Genel Müdürü Sn. Ali SUKAS'ı makamında ziyaret ettik. Şehrimizde dikilmek üzere kendilerinden ağaç talebinde bulunduk.

25.11.2021 tarihinde Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK, Şebinkarahisar Belediye Başkanımız merhum Şahin YILANCI, hayırsever iş insanımız, değerli büyüğümüz Yaşar SUCU ve Av. Özgür KEMER ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde değerli Milletvekillerimiz Sn. Hasan TURAN, Cemal ÖZTÜRK ve Kadir AYDIN'ı makamlarında ziyaret ettik. Şehrimizle ilgili istişarelerde bulunarak taleplerimizi ilettik.

19.02.2022 Dernek Başkanımız Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyelerimizden oluşan heyetimizle Şebinkarahisar Kaymakamı Sn. Faruk Doğru'yu makamında ziyaret ederek memleketimizle ilgili konularda fikir alışverişinde bulunduk.

Şebinkarahisar Belediye Başkanımız merhum Şahin YILANCI'yı makamında ziyaret ederek hasret giderip geçmiş olsun dileklerimizi sunup, sağlıklı günlerde hep birlikte memleketimiz için nice hayırlı hizmetlerde çalışmalarımıza devam etmeyi temenni ettik.

Şebinkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanı Sn. Tamer GÜRSOY ve yönetim kuruluna, Şebinkarahisar Esnaf Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sn. Bahattin ALTÜRK ve yönetim kuruluna, Şebinkarahisar Ak Parti İlçe Başkanı Sn. Nejat OKUYAR ve yönetim kuruluna, Şebinkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sn. Muhlis ASLAN ve yönetim kuruluna, Şebinkarahisar Ziraat Odası Başkanı Sn. Muhlis ARSLAN ve yönetim kuruluna, Şebinkarahisar İyi Parti İlçe Başkanı Sn. Şerif Şaban KAMBUROĞLU ve yönetim kuruluna, Şebinkarahisar Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sn. Murat BÖLÜK ve yönetim kuruluna ziyaretlerde bulunduk.

20.02.2022 tarihinde Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimizden oluşan heyetimizle Giresun Şebinkarahisar programlarımız dahilinde Giresun Valimiz Sn. Enver ÜNLÜ'yü makamında ziyaret ettik. Sayın Valimize yaptığımız nezaket ziyaretinde ilçemizin projeleri hakkında bilgi vererek desteklerini talep ettik.

26.05.2022 tarihinde Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Fatih Belediye Başkanı Sn. Mehmet Ergün TURAN ve başkan danışmanı değerli hemşehrimiz Sn. Uğur İNAN'ı makamında ziyaret ettik.

30.06.2022 tarihinde Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK, başkan vekilimiz Ekrem ÇİFTÇİ, Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Müjdat KARAYILAN ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Şebinkarahisar ilçe Başkanı Nejat OKUYAR, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan KEZMEZ ve Ankara Vakıf başkanımız Ali Yaşar YÜCEL'den oluşan heyetimizle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sn. Mehmet Fatih KACIR'ı makamında ziyaret ettik.

Bu ziyaretlerimiz kapsamında Sayın Bakan Yardımcımıza şehrimizin sorunları ile ilgili taleplerimizi iletip destek istedik.

20.06.2022 tarihinde Şebinkarahisar Yüksekokul müdürlerimizle birlikte ÖSYM Başkanı değerli hemşehrimiz Sn. Prof. Dr. Halis AYGÜN hocamızı makamında ziyaret ettik.

Bu ziyaretimiz kapsamında Sayın ÖSYM Başkanımıza Şebinkarahisar Meslek Yüksekokullarımızın sorunları ile ilgili taleplerimizi iletip destek istedik.

17.08.2022 tarihinde derneğimizin öncülüğünde, eski yönetim kurulu üyemiz, PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü değerli hemşehrimiz, Sayın Faruk KACIR'ın girişimleriyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU ile görüşmek üzere Sayın Bakanımız makamında ziyaret edilmiş, taleplerimiz iletilmiştir.

02.09.2022 tarihinde Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimiz ile Türkiye Hastanesi arasında indirimli sağlık hizmeti sözleşmesi imzalandı. Sağlık hizmetinden tüm üyelerimiz ve hemşehrilerimiz %20 indirimli olarak yararlanabilecektir. Türkiye Hastanesi adına hasta hizmetleri koordinatörü Halil ÖZTÜRK ve kurumsal pazarlama sorumlusu Selim ŞENDALLAR ile derneğimiz adına Başkan Yardımcımız Av. Sercan YAZAN arasında sözleşme akdedilmiştir. Hayırlı olmasını temenni ederek bütün üyelerimize ve hemşehrilerimize sağlıklı günler dileriz.

21.01.2023 tarihinde yapılan İstanbul Şebinkarahisar Vakfımızın Olağan Genel Kuruluna katılım sağladık.

04.02.2023 tarihinde Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Şebinkarahisar’a yeni atanan Kaymakam Sayın Alay YAZICI'yı makamında ziyaret edip kendisine başarılar diledik.

Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte,

Şebinkarahisar Belediye Başkanımız Sn. Ömer ŞENTÜRK'ü makamında ziyaret ettik.

Bu tarihte AK Parti, MHP, CHP, İyi Parti ilçe başkanlıklarını, Kadınlar Dokuyor Kadın Girişimi Kooperatifini ayrı ayrı ziyaret ettik.

Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte, Şebinkarahisar Adliyesi Cumhuriyet Başsavcımız Sn. Cihat PALA'yı makamında ziyaret ettik.

Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte,

Şebinkarahisar İlçe Emniyet Müdürü Sn. Hüseyin ŞAFAK’ı makamında ziyaret ettik.

Dernek Başkanımız Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte,

Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Muharrem DEMİR'i makamında ziyaret ettik.

14.03.2023 tarihinde AK Parti İstanbul Milletvekili, değerli hemşehrimiz Sayın Hasan TURAN'ı, dernek yönetim kurulu üyelerimizle birlikte misafir ettik. Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK başkanlığında yapılan toplantımızda memleket meselelerimiz hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk.

28.04.2023 tarihinde vakıf binamızda Şebinkarahisarlı sivil toplum kuruluşları başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İyi Parti GİK üyesi Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı olan Sayın Av. Berna SUKAS hanımefendiyi ve İBB meclis üyesi hemşehrimiz Bora KILIÇ'ı misafir ettik.

03.05.2023 tarihinde vakıf binamızda Şebinkarahisarlı sivil toplum kuruluşları başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı değerli hemşehrimiz Sn. Büşra PAKER hanımefendiyi misafir ettik. Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulumuzun katıldığı istişare ve tanışma toplantısında memleketimizi, yöremizi konuştuk.

24.05.20123 tarihinde vakıf binamızda Şebinkarahisarlı sivil toplum kuruluşları başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Şişli Belediye Başkanı Sn. Muammer KESKİN beyi misafir ettik. Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulumuzun tam kadro katıldığı istişare, tanışma ve dayanışma toplantısında memleketimizi, yöremizi, sivil toplum kuruluşları olarak yaptığımız çalışmalarımızı istişare ettik.

20.06.2023 tarihinde Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulumuzla birlikte Şebinkarahisarlı sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, belediye başkanı, meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkan ve yönetimi, oda başkanları ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih KACIR'a Bakanlık makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Heyetimizi samimi ortamda misafir eden bakanımıza şükranlarımızı sunarız. Şebinkarahisarlı ilk bakan olma şerefine nail olan ve hemşehrilerimizi, bizleri son derece gururlandıran ve mutlu eden Sn. Bakanımıza görevinde başarılar diler, her daim yanında olacağımızı belirtmek isteriz.

21.06.2023 tarihinde Dernek Başkanımız Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyelerimiz, Şebinkarahisar heyetimizle birlikte Adalet Bakanlığı Adalet Komisyonu Başkanı değerli hemşehrimiz Sn. Yılmaz ÇİTÇİ’yi makamında ziyaret ettik.

Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimiz, Şebinkarahisar heyetimizle birlikte Ankara ziyaretleri kapsamında AK Parti İstanbul Milletvekilleri değerli hemşehrilerimiz Sn. Hulki CEVİZOĞLU ve Sn. Büşra PAKER'i makamlarında ziyaret ederek kendilerini tebrik edip başarılar diledik.

Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulumuz, Şebinkarahisar heyetimizle birlikte Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin KOCA'yı makamında ziyaret ettik. Bakanımıza ilçemizin taleplerini sunarak kendisinden desteklerini talep ettik.

Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulumuz, Şebinkarahisar heyetimizle birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, değerli Bakanımız Sn.Nurettin CANİKLİ’yi Genel Merkezdeki makamında ziyaret ettik. Bakanımıza ilçemizin taleplerini sunarak kendisinden desteklerini talep ettik.

Dernek Başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimiz, Şebinkarahisar heyetimizle birlikte Ankara ziyaretleri kapsamında TBMM İdare Amiri olan değerli hemşehrimiz AK Parti İstanbul Milletvekili Sn. Hasan TURAN ve AK Parti Giresun Milletvekili Sn. Ali TEMUR'u makamlarında ziyaret ederek kendilerini tebrik edip başarılar diledik.

22.06.2023 tarihinde dernek başkanımız Mehmet ŞİMŞEK ve yönetim kurulu üyelerimiz, Şebinkarahisar heyetimizle birlikte Ankara ziyaretleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü olarak atanan değerli hemşehrimiz Sn. Bülent ÇİTFÇİ'yi makamında ziyaret ederek kendilerini tebrik ettik.

ŞEBİNKARAHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULLARIMIZIN GELİŞTİRİLMESİ FAKÜLTEYE DÖNÜŞTÜRME ÇALIŞMALARI

3 yıl boyunca her fırsatta Giresun Üniversitesi Rektörlüğü ziyaret edilmiş, taleplerimiz kendilerine iletilmiştir. Meslek Yüksekokullarımıza ihtiyaçları doğrultusunda maddi ve manevi destekler verilmiştir.

28.09.2021 tarihinde Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulumuz yerleşkesinin ana giriş yolu çevre düzenlemesi ve asfaltlama çalışması Şebinkarahisar Kaymakamlığı, Şebinkarahisar Belediyemiz ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimiz işbirliği ile okulumuza yakışır bir şekilde yapılmıştır.

AFYONKARAHİSAR GİRESUN ŞEHİTLİĞİ ZİYARETLERİMİZ

47. Alayı oluşturan gönüllü Giresunlular, Afyon İscehisar Doğanlar Köyün’de büyük taarruz öncesi gerçekleşen işgal unsurlarına karşı çatışmışlardır. Bu köye kurulan şehitliğimize; 3 yıldır Ağustos ayında Giresun Federasyonumuz tarafından düzenlenen anma programına hemşehrimizle birlikte katılım sağlayarak manevi haz ve huzur duyarak, şehitlerimiz yad edilmiştir.

HUKUKSAL DURUM

Sayın üyelerimiz, derneğimizin bu faaliyet döneminde de hukuksak açıdan herhangi bir sorunu bulunmamaktadır. Derneğimizin tüm resmi işlemleri, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü nezdinde yapılması gereken işlemler süresinde ve titizlikle yapılmıştır.

2018 yılından itibaren yönetim kurulumuzun gayretleri neticesinde belediyemizle sürdürülen istişareler sonucu belediye meclisimizin oy birliği ile almış olduğu kararla intifa hakkı 10 yıl 2028 yılına kadar uzatılmıştır. Bu nedenle değerli belediye başkanımız merhum Şahin YILANCI ve belediye meclis üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

RESMİ İŞLEMLER VE MÜRACATLAR:

Sayın Üyelerimiz, üç yıllık faaliyet dönemimizde Dernekler Kanunu’ndaki değişiklikler uyarınca tüm yapılması gereken prosedür işlemleri düzenli olarak yapılmış, beyannamelerimiz düzenli olarak her yıl zamanında Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü İl Dernekler Müdürlüğüne verilmiştir. Şu an itibari ile derneğimizin herhangi bir borcu ve hukuksal anlamda sıkıntısı bulunmamaktadır.      

Sayın Üyelerimiz, çok değerli misafirlerimiz, yönetim kurulu olarak üç yıllık faaliyetlerimiz kısaca bunlardan ibaret olup, çalışmalarımızda katkısı olan ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür eder, Genel Kurulumuzun derneğimiz ve yöremiz için hayırlı, başarılı sonuçlar doğurması temennisi ile Yönetim Kurulumuz adına yeni seçilecek yönetim kuruluna başarı dileklerimizle saygılarımızı sunarız.

Genel Kurulumuzun Şebinkarahisar’ımıza Giresun’umuza ve Ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyor, Yönetim Kurulumuz adına sevgiler, saygılar sunuyor sizleri Allaha emanet ediyorum,Saygılar sunarım’’,dedi

ŞEBİNKARAHİSARLILAR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 50. OLAĞAN GENEL KURULU YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER                  YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

  1-Mehmet ŞİMŞEK                                    1- Serkan ÇİFTÇİ

  2-Ekrem ÇİFTÇİ                                                     2- Seyfettin KARACA                    

  3-Elvan TURAN                                                     3- Mehmet ÖZTÜRK                      

  4-Hulusi TOY                                                         4- Zafer YEŞİL                               

  5-Selim ÇİFTÇİ                                                      5- Şerafet ŞİRİN                             

  6-Av. Sercan YAZAN                                            6- Gülay BALTACI GÜLER                        

  7-Ali SÜTCÜ                                                          7- Özge ASIL                                  

  8-Ergin ARAS                                                        8- Halil ÖZTÜRK                

  9-Dr. Mustafa SÜTCÜ                                            9- Eyüp GÜL                       

10- Nuri BAYRAKTAR                                          10-Semih KARAMAN                    

11-Barış TEKIŞIK                                                    11-Emre GÜRSOY   

12-Ruhi YAVUZ                                                      12-İsmail BULDUK

13-Özgür KILIÇ                                                       13-Hikmet KÜTÜKÇÜ

 

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER  DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER                                                        

 

1-Remzi SATICI                                                       1-Dursun AVCI

2-Alican GÜZEL                                                      2-Aslan KARACA

3-Ali ÖZACAR                                                        3-Yılmaz KOÇ

 Etiketler : EFSANE DERNEĞİN 50. GENEL KURULU ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.