GİRESUN FEDERASYONU BASIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

GİRESUN FEDERASYONU BASIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

HEYECAN DORUKTA..

Giresun Federasyonu 16.Giresun Günleri ile ilgili Haliç Sütlüce Clarion otelde kahvaltılı basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi

Giresun Medya Platformu kuruluş tarihi itibari 16 yıldır gönüllü olarak Giresunlulara hizmet ederek Gurbette onların gözü kulağı ve sesi oluyor.

Basın toplantısına Platform üyeleri ile katılarak bilgi veren Giresun Medya Platformu Başkan vekili Sadi Toygar:"Basın mensupları olarak bir vizyon ve misyonumuz var. Platform yönetim kurulu ve üyeleri olarak maddi menfaat gözetmeden, sadece gönüllü olarak yaptığımız habercilik işinde hemşerilerimizin daha iyi haberdar olabilmesi ve daha etkileyici haberlerin, konuların gündeme getirilmesi için birlikte hareket ederek gündemde öne çıkan konuları kamuoyuna yansıtıyoruz.

Giresun Medya Platformu olarak yöremizin kültürel ve tarihsel kimliğini korumak, haklarına sahip çıkmak, yöreye saygın bir konum kazandırmak görev ve sorumluluğu içinde ele aldığımız konuları, yayımladığımız haberler ve fotoğraflarla, yöremizin kültürel ve sosyal etkinliklerine ilişkin bilgileri, doğru bir şekilde kamuoyuna aktarmaktayız.

7-10 Aralık tarihlerinde ilk defa Yeşilköy Atatürk havalimanı etkinlik alanında yapılacak 16. Giresun Günleri tanıtım etkinliğine 16 yıldır gönüllü olarak katılan Giresun Medya Platformunun değerli basın mensupları Giresun ilçelerini temsilen katılarak etkinliğin coşkulu geçmesinde büyük pay sahibi olacaktır

Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş ve organizasyonu düzenleyen Başkan yardımcısı Zafer Tahmaz'ın düzenlediği Basın bilgilendirme toplantısına katılarak 7 Aralık Perşembe günü başlayacak 16.Giresun günleri ile ilgili yapılan bilgilendirmeleri dinleyerek, karşılıklı olarak fikirleri ve düşüncelerimizi aktardık.

Yapılan bu etkinlikler Giresun federasyonu olarak kurumsal yapısı itibari ile hem Federasyona hemde bizlere güç kazandırmakta olup Giresun camiasına ve kamuoyunda da basın yolu bizler aktararak görevimizi her zaman olduğu gibi yine yerine getirmeye çalışmaktayız .

Tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum'dedi

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

16. Giresun Günleri’nde Heyecan Dorukta…

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından 16.’sı düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri bu yıl ilk kez Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nda 7-10 Aralık tarihleri arasında büyük bir organizasyonla gerçekleştirilecek. Etkinliğin ana teması halk oyunları, mottosu ise “Gel, yaşa, tat ve hisset” olarak belirlendi.

Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş Beyoğlu Sütlüce’de bulunan Clarion Golden Horn Hotel’de kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Memiş, 16. Giresun Günleri hazırlıklarında gelinen noktayı anlattığı konuşmasında İstanbul’da Giresunlulara yakışacak büyük ve iddialı bir organizasyon düzenleyeceklerini söyledi. Başkan Muhterem Memiş, “Giresun Tanıtım Günleri; Giresun’un eşsiz güzellikleri ile kültürel mirasını sergilemek, şehrimizin benzersiz özelliklerini geniş kitlelere aktarmak adına bizlere büyük bir fırsat sunuyor. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek teşkil eden federasyonumuz yine değerli bir etkinliğe hazırlanıyor. Hasret bitecek, gurbetteki hemşehrilerimiz 16. Giresun Tanıtım Günleri etkinliğimizle memleketlerine kavuşacak” şeklinde konuştu.

Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş’in basın mensuplarıyla paylaştığı bilgilerden öne çıkanlar şu şekilde:

İlk olarak Feshane’de düzenlenen, ardından Yenikapı Etkinlik Alanı’na taşınan ve son olarak bu yıl ilk kez Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan Giresun Tanıtım Günleri; “Gel, yaşa, tat ve hisset” sloganıyla düzenlenecek. Etkinlikte ayrıca “Meydanlara sığmıyoruz!” ifadesi de sıklıkla kullanılacak. Ücretsiz otoparka sahip toplam 7 bin metrekarelik bir alanda yapılacak olan 16. Giresun Tanıtım Günleri için yöresel ve kültür alanları DHMİ Havacılık Akademisi binasında oluşturuldu. Stant düzeninin büyük bir özenle belirlendiği alanda Giresun’un 16 ilçesine ait değerler tanıtılacak. Etkinlik alanını ziyarete gelen misafirler şehrin yöresel lezzetlerine doyacak. Ana teması halk oyunları olan 16. Giresun Günleri için Giresun’dan ve İstanbul’dan davet edilen halk oyunları ekipleri de sahne alacak. Coşku ve heyecanın bir arada olacağı etkinlikle sadece Giresunlu sanatçılara yer verilecek. Yeşilköy Atatürk Havalimanı’na ulaşım rehberi de federasyonun sosyal medya hesapları aracılığıyla vatandaşlarla paylaşıldı.

16. Giresun Günleri’nin işaret fişeği Üsküdar Meydanı’ndan atılacak

Giresun Federasyonu, 16. Giresun Tanıtım Günleri öncesinde farklı bir etkinliğe imza atacak. 03 Aralık Pazar günü saat 14.30’da Üsküdar Meydanı’nda kurulacak alanla tüm İstanbullular Giresun Günleri’ne davet edilecek. Kemençe, davul zurna ile horon gösterilerinin yapılacağı etkinlikte vatandaşlara ücretsiz yöresel ikramlar da dağıtılacak. Giresun Günleri’nin işaret fişeği olarak nitelendirilen bu programda ayrıca Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş tarafından da basın açıklaması yapılacak.

 

 Etiketler : GİRESUN FEDERASYONU BASIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.