Sarıyerin efsane Başkanı Şükrü Genç, bir kez daha adayım dedi

Sarıyerin efsane Başkanı Şükrü Genç, bir kez daha adayım dedi

HEMŞERİLERİ ŞÜKRÜ BAŞKANI YALNIZ BIRAKMADI

Sarıyer’de üç dönem üst üste belediye Başkanlığı yaparak, yaptığı hizmetlerle efsaneleşen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in adaylık başvurusu adeta mitinge dönüştü.

Giresun Şebinkarahisar ve Kelkit Vadisi Dernek ve sivil toplum kuruluşlarının da yoğun ilgi gösterdiği adaylık başvurusunda hemşerileri yalnız bırakmadı

CHP Sarıyer İlçe Binası’nın önünde toplanan binlerce Sarıyerliye seslenen Başkan Genç, “Bizim hikâyemiz çok ağır ve çok zor koşullar içinde, sonsuz bir dayanışmayla yaşamı temel alan Sarıyerlilerin Hikâyesidir. Kazanımlarımızı korumak, daha ileriye taşımak zorundayız” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler için yeniden aday adaylığı başvurusunda bulundu. Büyükdere’deki Sarıyer Kütüphanesi’nin önünde toplanan yüzlerce kişi “Sarıyer’in Başkanı var” pankartı açarak “Seninleyiz Şükrü Genç” sloganları attı.

Başkan Genç kendisine gösterilen sevgi gösterisi üzerine duygulu anlar yaşadı. Başkan Genç daha sonra kalabalıkla birlikte CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na yürüdü.

Başkan Genç’i ilçe binasının önünde de binlerce Sarıyerli karşıladı.

Alkışlar ve sloganlar eşliğinde ilçe binasına giren Şükrü Genç, aday adaylığı dilekçesini CHP Sarıyer İlçe Sekreteri Kardelen Tunhan’a teslim etti. Ardından kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Şükrü Genç’in sözleri alkışlarla sık sık kesildi.

SARIYER HALKININ ZAFERİ

Planlamanın önemine değinen Başkan Genç, yaptığı konuşmada şu başlıklara da değindi: “Liyakatli kadromuzla yatırımlarımızın tamamını, ürettiğimiz artı değeri Sarıyerli için kullandık. Bugüne kadar geçirdiğimiz 367 soruşturmadan alnımızın akıyla çıkmamız şeffaf yönetim anlayışımızın en önemli kanıtıdır. Büyük yatırımların yanı sıra bu sürede Sarıyer Belediyesi ilk kez geliri giderinden yüksek olan bütçe gösterdi ve 20 milyar değerinde mal varlığına ulaştı. Sadece ilk 5 yılda geride kalan 25 yılın toplamından daha fazla yatırım yaptığımız asfalt, duvar, kanal, merdiven gibi altyapı çalışmaları rutin bir belediye hizmeti değil, mahallelerimizin devamlılığına atılan imzaydı. Bu süreçte mülkiyet sorununun çözülebileceğine inanılmamasına rağmen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve belediyemizin yaptığı son hamle ile 40 yıllık sorununu çözdük. Bu Sarıyerlilerin zaferidir.

 Karşılıklı güvenimizin ve işbirliğimizin zaferidir. Bir annenin iki önemli şeyi yavrusu ve yuvası. Annelerin üzülmemesi, bütün emeklerin boşa gitmemesi için en son vatandaşım tapusunu alan kadar buradayım, adayım.”

EN BÜYÜK PROJEMİZ BİRLİK BERABERLİĞİMİZDİR

“Çocuklarımıza gerekli imkânlar verilirse başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum” diyerek konuşmasını devam ettiren Genç, eğitim konusunda da belirli noktalara vurgu yaparken: “Eğitim Kurumlarımızda 165 öğretmenin görev yapıyor olmasıyla gurur duyuyoruz. Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) ayakları yere basan, özgüven sahibi çocuklar yetiştirmek üzere mahallelerde hizmet veriyor. Sarıyer Akademi kendi yayınlarını ve online eğitim platformunu kuran ilk yerel yönetim eğitim kurumudur. Eski başkanlık binasını güvenli hale getirerek çocuklar ve gençler başta olmak üzere okumayı seven Sarıyerliler için kütüphaneye dönüştürdük. Aynı zamanda dijital altyapısı bulunan kütüphanemiz her gün yüzlerce kullanıcıyı ağırlıyor” dedi

“Sarıyerliler bütün bu çabalarımız duydukları güven ve verdikleri destekle her dönem daha da perçinlediler” diyen Başkan Genç konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Çalışma arkadaşlarımla birlikte Sarıyer’e ve Sarıyerlilere hizmet etmekten onur duyuyoruz. Bugüne kadar şahsıma güvenen Sayın Genel Başkanlarımız nezdinde partimizin her kademesinden yöneticilerimize ve değerli örgütümüze, koordineli çalışma ile Sarıyer’e İBB’yi hissettiren Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve çalışma arkadaşlarına, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, kent konseyimize, destekçilerimize ve tabii ki bu yolu yaz kış demeden benimle birlikte yürüyen süpürgecisinden başkan yardımcısına kadar bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Süreç içerisinde kaybettiğimiz tüm dostlarımızı yakın zamanda hayatını kaybeden meclis üyemiz Ekrem Tekçe nezdinde saygıyla anıyorum.Şimdi kazanımlarımızı korumak ve yeni projelerle Sarıyer’i ileriye taşımak için bir kez daha yola çıkma zamanıdır!”

ADAYLIK 

 

YÜRÜYÜŞEtiketler : Sarıyerin efsane Başkanı Şükrü Genç , bir kez daha adayım dedi

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.