Giresun Milletvekili Ali TEMÜR den TATLI SU GÖLETİ müjdesi

 Giresun Milletvekili Ali TEMÜR den TATLI SU GÖLETİ müjdesi

Giresun Merkezde su sorunlarını çözmek için Batlama Havzası Fidanlık Mevkiinde bulunan 1800 kodlarında “Tatlı Su Gölet’i” yapılıyor.

Giresun İl Özel İdaresi tarafından 2020 yılında merkez 32 köy grup içme suyu projesi başlatılmıştı. Toplamda 50 km’yi bulan isale hattı Giresun İl Özel idaresi ve Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği ile Plan Proje Müdürlüğü tarafından %80 tamamlanmış olup köylerimizin su ihtiyaçları giderilecektir.

Dünyadaki iklim değişikliği ile suyun önemli olduğu ülkemizde Giresun’umuzun su projeleri devam edecektir. Bilindiği üzere yaz mevsiminde köylerimizin nüfusu artmakta köylerimizde su ihtiyacı üst seviyeye çıkmaktadır.

Birçok köyümüze tankerle su taşınmaktadır. DSİ Bölge Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmede 32 köyümüzün ve ihtiyaç olursa diğer taleplerin karşılanması için Batlama Vadisinin kaynağında yeterli büyüklükte geniş hacimli bir Tatlı Su Göleti’nin yapımını gündeme aldık. Gölet yapılacak bölgenin yolunu Giresun İl Özel İdaremiz yapmış, alanı gölet yapımına hazır hale getirmiştir.

Bu hususta Sayın Valimiz başta olmak üzere, Özel İdare çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Tatlı Su Göleti’mizin Giresun’umuza, Köylerimize ve Halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorumEtiketler : Giresun Milletvekili Ali TEMÜR den TATLI SU GÖLETİ müjdesi

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.