YÖRESEL ÜRÜN SEKTÖRÜ DESTEKLENMELİ

YÖRESEL ÜRÜN SEKTÖRÜ DESTEKLENMELİ

Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, bayramlarda misafirlere şeker yerine Giresun’un yerli ürünleri olan Her Derde Deva fındık, fındık helvası, fındık ezmesi , pestil-köme,dut kurusu ve Ceviz ürünleri ikram edilmesini istedi.

Bu sektörde üretim yapan firmaların Giresun’a önemli katkılar sağladığını belirten Toygar, Giresun halkının bu yerli ürünleri şehre ve evlerine gelen misafirlere ikram ederek hem daha iyi tanıtacağını, hem de firmaların ekonomik açıdan büyümelerine ve ulusal anlamda tanınmış marka firmalar haline gelebilmelerine de katkıda bulunulacağını söyledi.

EN GÜZEL ENERJİ KAYNAĞI                                                        

Fındık helvası, ezmesi, Pestil Köme ve çeşitleri yapılan ürünlerin şeker tatlandırıcılarla yapılan şekerleme ve çikolata gibi ürünlerden daha sağlıklı ve doğal içerikli olduğunu belirten Sadi Toygar, “Fındık, fındık ezmesi, Pestil Köme bu ürünlerle yapılan tatlıların yenilebilir en güzel enerji kaynağı. Yerli ürünlerimizi ilk olarak kendimizin tüketmesi gerekiyor.

Yüksek enerji ve zengin besin öğeleri içermesi nedeniyle ‘’her derde deva Fındığın değeri’’ ile yine şifa kaynağı olan Ceviz, pestil-köme, dut kurusu ürünleri Giresun ve Şebinkarahisar’a artı değer katacaktır.

Yerli ürünlerimizi kendimiz tüketerek gelen misafirlerimize ikram etmeli veya gittiğimiz yerlere hediye olarak götürerek daha çok tanınmasını ve tercih edilen bir ticari ürün haline gelmesine katkı sağlamımız gerekir” dedi.


Etiketler : YÖRESEL ÜRÜN SEKTÖRÜ DESTEKLENMELİ

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.