Neyi Paylaşamıyoruz..!!

Neyi Paylaşamıyoruz..!!

Birbirleri ile arkadaş, dost olan insanlar Dernek seçimi dönemlerinde ya da seçim sonrası birbirlerine küsüyor ve birbirlerine selam dahi vermiyorlar.

Toplantılarda, dost meclislerinde, cenazelerde de, düğünlerde ve diğer sosyal paylaşım anlarında en çok zorlananlar ise birbirlerine küs olanlar değil, ortak dostların dargın olmasından dolayı iki arada bir derede kalan ve taraf olmak zorunda bırakılan insanlar olduğunu yaşıyor ve gözlemliyorum..

Eski seçim kırgınlıklarını tamir edemez ve yerine yenilerini eklersek gelecek nesillere çok kötü örnek oluruz ve bir daha bir araya gelemeyiz

Birilerinin adamı olmak yerine, hep birlikte birliğimizin adamı olmaya çalışalım ve kenetlenelim

Birbirimizi sevmek, birbirimize saygı göstermek ve birbirimize destek olmak için bu kadar sebep varken, bu küskünlük niye?

Mesajım şu;

Bugünden itibaren, araya hatırı sayılır isimler veya kanaat önderleri girip, “Arkadaşlar!.. Neyi paylaşamıyoruz?” sorusunu sorarak küskün dernekçilerin barışını sağlamalı.

Buna en büyük örnek, 15 Temmuz sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, kişi ve kurumlar ile dava konusu olan mahkeme dosyalarını geri çekerek dostluk elini uzatması, muhalefet ile bir araya gelmesi ülkeye moral ve birlik, beraberlik olgusu ile güçlü bir dayanışma rüzgârı getirdi.

En hassas dönemde Ülkemizde milli iradenin sahiplenmesinde ve birlikteliğin güçlenmesine daha da katkı sağlayacak bu kenetlenme bütün Derneklerin dayanışmasıyla sağlanır.

Onun için kişi ve kurumlar ile haklı veya haksız dava konusu mahkeme dosyaları varsa, bunları geri çekerek beyaz bir sayfa açılmalı ve kucaklaşma sağlanmalıdır.

Son günlerin moda deyimi ile ‘’ amasız, fakatsız’’ işbirliği ve dayanışma içinde olmalı

Şimdi el ele verme zamanı…

Gün omuz omuza dayanışma birlik ve beraberlik günüdür.

Memleketin sizlere ihtiyacı var..

Selam ve sevgilerimle Sadi Toygar


Etiketler : Neyi Paylaşamıyoruz..!!

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.