BAŞKAN OKUYAR,NÜFUS ANALİZİ İLE ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

BAŞKAN OKUYAR,NÜFUS ANALİZİ İLE ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ
Şebinkarahisar AK Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar, geçmiş yıllar ile bugün arasında nüfus  analizi yaparak kamuoyuna basın açıklaması ile bilgilendirme yaptı
Başkan Okuyar yaptığı açıklamada;’’Son günlerde, özellikle nüfus çalışması yaptığımız sürece de atıfta bulunularak, maksatlı bir şekilde İlçemizin mevcut iktidar döneminde sürekli kan kaybettiği, yatırım alamadığı ve nüfusunun azaldığına dair sözde kamuoyu oluşturmaya çalışılmaktadır.
Nüfus konusuna geçmeden önce;  İlçemize yapılan yatırım ve hizmetleri sürekli hemşerilerimizle paylaşıyoruz..Bunun haricinde kim istiyorsa bilgi, belge ve rakamlarıyla tekrar teker teker  paylaşmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. 
Şebinkarahisar’a Ak Parti hükümetleri döneminde yapılanların 95 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılan yatırımdan daha fazla olduğunu, yine bu yatırımların eşdeğer ilçelerden ve çevremizdeki bütün ilçelerden fazla olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyorum. 
Hiçbir kimse, AK Parti hükümetlerinin, Özelleştirme kapsamında hiçbir çalışanı mağdur edilmeden kapatılan, personelinin büyük bir bölümünün de ilçedeki diğer kamu kurumlarına dağıtıldığı Tekel İşletmesi haricinde,  Şebinkarahisar’dan aldığı yada başka bir ilçeye taşıdığı tek bir tane bile kurum gösteremez. Bununla birlikte, kriterleri sağlanmadığı halde, Ak Parti döneminde ilçemize birçok insanın istidam edildiği, her kesimden  birçok insanın hizmet aldığı aşağıda belirtilen yeni kurumlar kazandırılmıştır.
 
Şebinkarahisar’ın Cumhurbaşkanımıza ve Partimize duymuş olduğu güven ve teveccühün karşılığı olarak elbetteki  daha fazlasını hak ettiğini, bu yatırım ve  hizmetlerin artarak devam edeceğini de bu vesileyle bir kez daha tüm hemşerilerimizle paylaşıyorum.
DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM;
Ülkemizde Anadolu’dan büyükşehirlere yaşanan iç göç sadece Şebinkarahisar’ın değil tüm Anadolu’nun hatta ülkemizin en büyük sorunlarından birisidir.
Cumhuriyetin ilk yıllarında, ülke nüfusunun % 70 i köylerde yaşarken, Türkiye İstatistik Kurumunun 2016 yılı Adrese dayalı Nüfus verilerine göre, Türkiye nüfusunun %93 ü il ve ilçe merkezlerinde sadece %7 si köylerde yaşayan vatandaşlarımızdan oluşmuştur.
Türkiye geneli ve İlçemizde 2007 yılında Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine geçilmiş, haneler tek tek sayılmak suretiyle Şebinkarahisar’ın toplam nüfusu 2008 yılında 22.335 olarak kayıt altına alınmıştır.
Bundan sonraki, partimizinde iktidar olduğu 10 yıllık süreçte, “Hükümet Şebinkarahisar’ı gözden çıkardı !“ Bu haltı siz yediniz ! , cevizin içini siz boşalttınız ! , bu kente yoksulluk ve göç dışında ne verdiniz! , memlekette nüfus kalmadı !  hatta daha da ileri giderek ‘’ Piston düştü Beyler’’ söylemlerine mazhar olacak bir nüfus kaybı yaşanmamıştır. Ayrıca, 1933 yılında Şebinkarahisar’dan kazanılmış vilayetlik hakkınıda beraberinde 10’uncu Alayı da alan siyasi irade hepimizin malumudur.
Bizlere nüfusla ilgili   en doğru, en sağlıklı bilgiyi verecek son 25 yılın seçmen sayılarını ve   adrese dayalı nüfus kayıt sistemine geçildikten sonra gerçekleşen 10 yıllık nüfus sayımı sonuçlarını aşağıdaki tablolarda  kamuoyuyla birkez daha paylaşıyor, bu konudaki yorumları sizlerin takdirlerine bırakıyorum..
 DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM;
Hükümet olarak, İlçemizin ulaşım problemlerinin köklü bir şekilde çözüme kavuşturulması için Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, İstanbul bağlantısından Dereli ilçesine kadar olan bölümün  tamamı yaklaşık 1 Milyar maliyetle Yüksek Planlama Kurulundan geçerek yıllara sair olarak yatırım programına alındı, İlçemizin turizm potansiyeli göz önünde bulundurularak bütün turizm eserleri tek tek ele alındı , tarım potansiyeli göz önünde bulundurularak 9 gölet projemizi hayata geçiriyoruz, çalışanları ve yaratacağı ilave istihdam alanları ile ilçe ekonomisine katkısı olacağını düşündüğümüz 750 kişilik cezaevimizi hayata geçiriyoruz.Ama takdir edersiniz ki bunlar belli bir süreç dahilinde tamamlanacak yatırım ve projelerdir.
Birbirimizi karalamak, suçlamak, suçlu aramak yerine gelin hep birlikte çözüm üretelim. Ezberler üzerinden gitmeyelim, tespitlerimizi doğru yapıp, doğru çözümler arayalım. İktidar partisinin ilçedeki temsilcisi olarak, memleketine yatırım yapacak bütün hemşehrilerimize kapıların sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Eski tekel depolarının tahsis edilmesi de dahil, fabrika arazisi, tarım arazisi tahsisi, hepsine açık olduğumuzu, hepsine öncülük edeceğimizi, bütün kamu kurumları ile top yekun yatırımcımızın yanında yer alacağımızın bilinmesini istiyorum.
Sadece yatırımcı ve İşadamlarımızın değil, İlçemizin gelişimi, gurbetteki yaşayan hemşehrilerimizin geri dönüşleri için, önerisi, düşüncesi olan akademisyenlerimizin, STK’larımızın, Siyasi Partilerimizin, yada bireysel olarak her bir hemşehrimizin fikirlerine açık olduğumuzu bir kez daha altını çizerek ifade etmek istiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizi birkez daha sevgiyle saygıyla selamlıyor, sağlık, mutluluk, esenlikler diliyorum’,dedi..
 
 


Etiketler : BAŞKAN OKUYAR , NÜFUS ANALİZİ İLE ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Kmk Bilişim
©2017 Sadi Toygar/Haber merkezi Tüm Hakları Saklıdır.
KMK Altyapısıyla oluşturulmuştur.